Korzystamy z plików cookies w celu utrzymania sesji, zapamiętania ustawień, statystyk i popularyzacji w serwisach społecznościowych. Cookies można zarządzać w ustawieniach przeglądarki - więcej.
  Port Gdańsk
English  Russian  Chinese

Facebook
LinkedIn
Twitter
Instagram
DrukujRSSSpis stronMobilna wersja serwisu
Koronawirus - informacje

 

Strona główna » Wydarzenia » Zarząd Morskiego Portu Gdańsk w sztormie nagród

Gdańsk nie zwalnia tempa - podsumowanie I kwartału 2016 roku
13.04.2016

Port Gdańsk na Forum Transportu Intermodalnego Fracht
11.04.2016

Zmiana w składzie Zarządu ZMPG SA
06.04.2016

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk w sztormie nagród
10.03.2016

Kolejne inwestycje w Porcie Gdańsk dobiegły końca
04.03.2016

Konkurs "Estetyzacja Portu Gdańsk" rozstrzygnięty
03.03.2016

Port Gdańsk partnerem strategicznym Konferencji Prawa Morskiego
29.02.2016

Lista
 
 
Facebook
LinkedIn
Twitter

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk w sztormie nagród

10.03.2016

W dniu 8 marca w Teatrze Muzycznym w Gdyni rozdano "Pomorskie Sztormy" - nagrody Gazety Wyborczej i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego przyznawane wybitnym postaciom ze świata pomorskiego biznesu, kultury, sportu i polityki, choć nie tylko.

W tegorocznym konkursie nagrody przyznano w aż dziewięciu kategoriach: Inwestycja, Wydarzenie i Sportowiec Roku, Młoda firma Roku, Człowiek Roku, Odkrycie Roku w kulturze oraz w sporcie, Drużyna Roku oraz Firma Roku.

Zwycięzcą w ostatniej z wymienionych kategorii został Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. wespół z Zarządem Morskiego Portu Gdynia S.A.

Kapituła konkursu składająca się z niezależnych ekspertów, przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego oraz dziennikarzy "Gazety Wyborczej" docenili doskonałe wyniki portu, w tym wyniki finansowe, rekordowy poziom rentowności netto, który za rok 2015 wyniósł aż 47%, co stanowiło rezultat o ponad 100% lepszy aniżeli w roku 2014. Port Gdańsk doceniono także za inwestycje zarówno te już zrealizowane, jak i te zaplanowane na najbliższy okres oraz za pobicie kolejnych rekordów na mapie polskiej gospodarki morskiej.

Jak pokazuje rzeczywistość zarówno rok ubiegły, jak i początek bieżącego to prawdziwy sztorm nagród dla Portu Gdańsk. Dla przypomnienia, nie dalej jak 2 tygodnie temu Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. został laureatem nagrody Diamenty Polskiej Infrastruktury w kategorii "Efektywność w zarządzaniu".

 

 
Cofnij