Korzystamy z plików cookies w celu utrzymania sesji, zapamiętania ustawień, statystyk i popularyzacji w serwisach społecznościowych. Cookies można zarządzać w ustawieniach przeglądarki - więcej.
  Port Gdańsk
English  Russian  Chinese

Facebook
LinkedIn
Twitter
Instagram
RSSSpis stronMobilna wersja serwisu
Koronawirus - informacje

 

Strona główna » Wydarzenia » Archiwum wydarzeń


Nowy głębokowodny terminal w Porcie Gdańsk- uroczyste podpisanie umowy

W dniu 21 września 2015 roku Zarząd Morskiego Portu Gdańsk SA i firma OT Logistics S.A. uroczyście podpisały umowę 30-letniej dzierżawy nieruchomości gruntowej zlokalizowanej w najbardziej rozwojowej części Portu Gdańsk - w Porcie Zewnętrznym, tuż obok terminalu kontenerowego DCT oraz terminalu ładunków masowych suchych spółki Port Północny z grupy Sea-Invest.

22.09.2015 - więcejSukces polskiego stoiska na targach w Hamburgu

Seatrade Cruise & River Cruise Convention to największe i najbardziej cenione w Europie targi poświęcone rynkowi cruisowemu, na które każdego roku przybywają setki reprezentantów branży, w tym przedstawiciele kluczowych armatorów cruisowych, portów morskich, organizacji promujących poszczególne destynacje, tour operatorzy oraz przedstawiciele świata mediów poświęconych turystyce morskiej.

14.09.2015 - więcejPort Gdańsk na Międzynarodowych Targach Morskich Baltexpo

Już po raz XVIII w Gdańsku odbywają się Międzynarodowe Targi Morskie Baltexpo - największe w Polsce wydarzenie branży morskiej, które jak co roku zgromadziło nie tylko przedstawicieli przedsiębiorstw reprezentujących jeden z najlepiej rozwijających się w kraju sektorów gospodarki, ale również przedstawicieli organów administracji rządowej, samorządów i organizacji branżowych.

08.09.2015 - więcejSzefowie 5 resortów polskiej gospodarki z wizytą w Porcie Gdańsk

Ostatni dzień sierpnia był wyjątkowym dla Portu Gdańsk, bowiem w tym dniu, przy okazji wyjazdowego posiedzenia rządu, port odwiedzili przedstawiciele administracji centralnej na czele z Ministrem Skarbu - Andrzejem Czerwińskim i Wiceministrem Gospodarki - Jerzym Pietrewiczem.

01.09.2015 - więcejGdański Terminal Masowy w Porcie Gdańsk zwiększa swoje możliwości

Dzięki niedawno zakończonej inwestycji terminal GBT ma możliwość obsługi większych niż dotąd statków, do 15 000 DWT oraz jednostek niepełno ładownych nawet do 25 000 DWT.

25.08.2015 - więcej8 mld złotych inwestycji w Porcie Gdańsk... to dopiero początek

Najbliższe 5 lat w Porcie Gdańsk upłynie pod hasłem realizacji najpotężniejszego jak dotąd programu inwestycyjnego, zarówno pod względem jego zakresu, jak i nakładów, które pochłonie.

19.08.2015 - więcejDrugi regularny kontenerowy serwis oceaniczny już w Gdańsku

Jak zapowiadaliśmy pod koniec czerwca tego roku, w dniu 11 sierpnia o godz. 20 do terminalu kontenerowego DCT Gdańsk zawinął 366-metrowy statek m/v Hong Kong Express, który tym samym zainaugurował w gdańskim porcie drugi już serwis oceaniczny z Azją.

12.08.2015 - więcejPort Gdańsk - nową bramą kolejową dla Europy Środkowo-Wschodniej

Port Gdańsk to jeden z najważniejszych węzłów logistycznych Polski, przez który każdego roku przewozi się miliony ton ładunków właśnie na szynach. Około 20% tonażu obsługiwanego rocznie w porcie przewożone jest koleją.

07.08.2015 - więcej
Archiwum:
« Nowsze   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   Starsze »

 


 
Cofnij