Korzystamy z plików cookies w celu utrzymania sesji, zapamiętania ustawień, statystyk i popularyzacji w serwisach społecznościowych. Cookies można zarządzać w ustawieniach przeglądarki - więcej.
  Port Gdańsk
English  Russian  Chinese

Facebook
LinkedIn
Twitter
Instagram
RSSSpis stronMobilna wersja serwisu
Koronawirus - informacje

 

Strona główna » Wydarzenia » Archiwum wydarzeń


Do Gdańska dopłynęła dostawa ropy irańskiej dla polskiej rafinerii

23 stycznia nad ranem tankowiec Vilamoura przywiózł do Gdańska 130 tys. ton irańskiej ropy dla polskiej rafinerii. Statek, wyruszył z irańskiego terminalu eksportowego na wyspie Kharg w ostatnich dniach grudnia, skąd dalej przez Morze Czerwone Kanałem Sueskim dopłynął do Portu Gdańsk.

24.01.2017 - więcejSiatka połączeń wzbogacona o kolejny oceaniczny serwis drobnicowy

Nie tak dawno, w sierpniu 2016 roku Port Gdańsk wzbogacił się o nietypowe połączenie żeglugowe z Arabią Saudyjską oraz Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. Tymczasem początek 2017 roku przyniósł kolejne ważne wydarzenie dla portu - ustanowienie regularnego serwisu drobnicowego ze Stanami Zjednoczonymi armatora Spliethoff, będącego czołowym przewoźnikiem morskim specjalizującym się m.in. w transporcie ładunków drobnicowych, ale także ładunków typu project cargo oraz heavy lifts.

23.01.2017 - więcejPonad 37 mln ton ładunków w Porcie Gdańsk. Podsumowanie 2016 roku.

Miniony rok już od dawna zapowiadany był jako wyjątkowy dla Portu Gdańsk zarówno pod kątem prognozowanych przeładunków, jak też zrealizowanych przedsięwzięć inwestycyjnych, ale i awansu Gdańska w bałtyckim rankingu największych portów morskich. Wszystkie z tych zapowiedzi znalazły swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości i już dziś z całą pewnością można stwierdzić, że po raz pierwszy polski port osiągnął wysoką, bo szóstą pozycję na Bałtyku pod względem przeładunków ogółem.

20.01.2017 - więcejPort Gdańsk odbudowuje swoją pozycję w branży motoryzacyjnej

W dniu 5 stycznia wraz z zawinięciem i pierwszym załadunkiem statku EMS Highway zainicjowany został nowy regularny serwis żeglugowy typu Ro-Ro na trasie Gdańsk - Tilbury, który odtąd raz w tygodniu zawijać będzie do Gdańska po samochody marki Hyundai.

05.01.2017 - więcejPrzeładunki w Porcie Gdańsk przekroczyły ubiegłoroczny rekord.

Rok 2016 jeszcze nie dobiegł końca, tymczasem już dziś wiadomo, że wolumen przeładunków rekordowego ubiegłego roku został przekroczony i na ten moment wynosi ponad 36,3 mln ton.

22.12.2016 - więcejUmowy na dotację unijną dla Portu Gdańsk już podpisane

22 listopada w Warszawie w siedzibie Ministerstwa Rozwoju miało miejsce uroczyste wręczenie umów zawartych pomiędzy Zarządem Morskiego Portu Gdańsk S.A. oraz Komisją Europejską reprezentowaną przez Agencję Wykonawczą INEA, dotyczących przyznania dotacji unijnej z programu CEF Łącząc Europę dla 3 projektów - dwóch inwestycyjnych i jednego projektowego.

23.11.2016 - więcejPort Gdańsk na IV edycji targów TransPoland 2016

Przed kilkoma dniami zakończyła się kolejna edycja trzydniowych Międzynarodowych Targów Transportu i Logistyki TransPoland w Warszawie, która jak co roku przyciągnęła do stolicy setki przedstawicieli branży TSL, w tym przewoźników kolejowych, drogowych, spedytorów, importerów oraz eksporterów.

15.11.2016 - więcejW Gdańsku powstanie pierwszy w Polsce Inkubator Morski

W 2017 roku wystartuje unikalny program wsparcia startupów z branży transportu morskiego.

10.11.2016 - więcej
Archiwum:
« Nowsze   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   Starsze »

 


 
Cofnij