Korzystamy z plików cookies w celu utrzymania sesji, zapamiętania ustawień, statystyk i popularyzacji w serwisach społecznościowych. Cookies można zarządzać w ustawieniach przeglądarki - więcej.
  Port Gdańsk
English  Russian  Chinese

Facebook
LinkedIn
Twitter
Instagram
RSSSpis stronMobilna wersja serwisu
Koronawirus - informacje

 

Strona główna » Wydarzenia » Archiwum wydarzeń


Nissan wybiera Port Gdańsk - kolejny kontrakt motoryzacyjny w porcie

Od 1 kwietnia 2017 roku rusza trzyletni kontrakt na transport przez Port Gdańsk samochodów marki Nissan należących do Renault Nissan Alliance. Samochody transportowane będą do Portu Gdańsk z przeznaczeniem na rynek Polski, Litwy, Łotwy, Ukrainy, Czech, Słowacji oraz Węgier.

10.03.2017 - więcejZarząd spełnia postulat związków zawodowych działających w ZMPG S.A.

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. podpisał dnia 1 marca 2017 roku Protokół Dodatkowy do Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy. Oznacza to, że obecny Zarząd spełnił postulat, o który starały się od lat obydwa związki zawodowe działające w ZMPG S.A. - Niezależny Samorządny Związek Zawodowy "Solidarność" oraz Wolny Związek Zawodowy Pracowników Gospodarki Morskiej.

09.03.2017 - więcejZMPG SA wspiera rozwój nowoczesnych technologii dla transportu

Dnia 2 marca 2017 roku Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna Sp. z o.o. oraz Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. podpisały umowę partnerską w ramach projektu "Techniki satelitarne dla transportu intermodalnego" (Space3ac Intermodal Transportation) realizowanego z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020. Umowa określa ramy udziału ZMPG S.A. w projekcie w charakterze tzw. Dużego Przedsiębiorstwa zgłaszającego zapotrzebowanie portu na rozwiązania z wykorzystaniem technologii satelitarnych.

02.03.2017 - więcejPort Gdańsk zamyka 2016 rok rekordem

W minionym roku gdański port obsłużył łącznie blisko pół miliona samochodów ciężarowych i niespełna 240 tys. wagonów kolejowych. W porównaniu do 2015 r. był to skok o 43% w przypadku samochodów, o 24% zwiększyła się w tym czasie intensywność ruchu kolejowego. Takie dane w zakresie ruchu lądowych środków transportu to najlepszy dotąd wynik Portu Gdańsk.

28.02.2017 - więcejOświadczenie

W związku z listem otwartym pracowników Port Gdański Eksploatacja Spółki Akcyjnej z siedzibą w Gdańsku (dalej jako PGE), związków zawodowych reprezentujących pracowników PGE oraz Rady Pracowników PGE z dnia 31 stycznia 2017 r. i uwzględniając prawo opinii publicznej do rzetelnej informacji, Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. składa poniższe oświadczenie.

27.02.2017 - więcejPort w Gdańsku wypięknieje

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk wprowadza w życie projekt estetyzacji, czyli upiększenia terenów przy wejściu do portu. Uroczysta prezentacja inwestycji planowanej przez ZMPG odbyła się 16 lutego br. w Kapitanacie Portu Północnego w Porcie Gdańsk. Efekty przedsięwzięcia powinny ucieszyć nie tylko interesantów portu, ale wszystkich mieszkańców Gdańska, a także turystów.

20.02.2017 - więcejW Porcie Gdańsk przybywa zmodernizowanych magazynów i budynków

Nabrzeże Oliwskie, dzięki zakończonemu przed kilkoma tygodniami przedsięwzięciu obejmującemu gruntowną modernizację budynku administracyjnego na Nabrzeżu Oliwskim, zyskało nowoczesną powierzchnię kubaturową z przeznaczeniem na biura dla interesariuszy portu.

17.02.2017 - więcejWkrótce nowe usprawnienia dla ruchu samochodowego w Porcie Gdańsk.

Terminal kontenerowy DCT w Porcie Gdańsk od pewnego czasu prowadzi intensywne prace na rzecz usprawnienia ruchu samochodowego na terminalu. W tym celu w maju 2016 roku rozpoczął spotkania informacyjne z przewoźnikami oraz spedytorami, podczas których przyszli użytkownicy systemu e.Brama mieli okazję dowiedzieć się na czym polega proces awizacyjny i jakie są jego założenia.

01.02.2017 - więcej
Archiwum:
« Nowsze   09   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   Starsze »

 


 
Cofnij