Korzystamy z plików cookies w celu utrzymania sesji, zapamiętania ustawień, statystyk i popularyzacji w serwisach społecznościowych. Cookies można zarządzać w ustawieniach przeglądarki - więcej.
  Port Gdańsk
English  Russian  Chinese

Facebook
LinkedIn
Twitter
Instagram
RSSSpis stronMobilna wersja serwisu
Koronawirus - informacje

 

Strona główna » Wydarzenia » Archiwum wydarzeń


ZMPG SA wspiera rozwój nowoczesnych technologii dla transportu

Dnia 2 marca 2017 roku Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna Sp. z o.o. oraz Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. podpisały umowę partnerską w ramach projektu "Techniki satelitarne dla transportu intermodalnego" (Space3ac Intermodal Transportation) realizowanego z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020. Umowa określa ramy udziału ZMPG S.A. w projekcie w charakterze tzw. Dużego Przedsiębiorstwa zgłaszającego zapotrzebowanie portu na rozwiązania z wykorzystaniem technologii satelitarnych.

02.03.2017 - więcejPort Gdańsk zamyka 2016 rok rekordem

W minionym roku gdański port obsłużył łącznie blisko pół miliona samochodów ciężarowych i niespełna 240 tys. wagonów kolejowych. W porównaniu do 2015 r. był to skok o 43% w przypadku samochodów, o 24% zwiększyła się w tym czasie intensywność ruchu kolejowego. Takie dane w zakresie ruchu lądowych środków transportu to najlepszy dotąd wynik Portu Gdańsk.

28.02.2017 - więcejOświadczenie

W związku z listem otwartym pracowników Port Gdański Eksploatacja Spółki Akcyjnej z siedzibą w Gdańsku (dalej jako PGE), związków zawodowych reprezentujących pracowników PGE oraz Rady Pracowników PGE z dnia 31 stycznia 2017 r. i uwzględniając prawo opinii publicznej do rzetelnej informacji, Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. składa poniższe oświadczenie.

27.02.2017 - więcejPort w Gdańsku wypięknieje

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk wprowadza w życie projekt estetyzacji, czyli upiększenia terenów przy wejściu do portu. Uroczysta prezentacja inwestycji planowanej przez ZMPG odbyła się 16 lutego br. w Kapitanacie Portu Północnego w Porcie Gdańsk. Efekty przedsięwzięcia powinny ucieszyć nie tylko interesantów portu, ale wszystkich mieszkańców Gdańska, a także turystów.

20.02.2017 - więcejW Porcie Gdańsk przybywa zmodernizowanych magazynów i budynków

Nabrzeże Oliwskie, dzięki zakończonemu przed kilkoma tygodniami przedsięwzięciu obejmującemu gruntowną modernizację budynku administracyjnego na Nabrzeżu Oliwskim, zyskało nowoczesną powierzchnię kubaturową z przeznaczeniem na biura dla interesariuszy portu.

17.02.2017 - więcejWkrótce nowe usprawnienia dla ruchu samochodowego w Porcie Gdańsk.

Terminal kontenerowy DCT w Porcie Gdańsk od pewnego czasu prowadzi intensywne prace na rzecz usprawnienia ruchu samochodowego na terminalu. W tym celu w maju 2016 roku rozpoczął spotkania informacyjne z przewoźnikami oraz spedytorami, podczas których przyszli użytkownicy systemu e.Brama mieli okazję dowiedzieć się na czym polega proces awizacyjny i jakie są jego założenia.

01.02.2017 - więcejDo Gdańska dopłynęła dostawa ropy irańskiej dla polskiej rafinerii

23 stycznia nad ranem tankowiec Vilamoura przywiózł do Gdańska 130 tys. ton irańskiej ropy dla polskiej rafinerii. Statek, wyruszył z irańskiego terminalu eksportowego na wyspie Kharg w ostatnich dniach grudnia, skąd dalej przez Morze Czerwone Kanałem Sueskim dopłynął do Portu Gdańsk.

24.01.2017 - więcejSiatka połączeń wzbogacona o kolejny oceaniczny serwis drobnicowy

Nie tak dawno, w sierpniu 2016 roku Port Gdańsk wzbogacił się o nietypowe połączenie żeglugowe z Arabią Saudyjską oraz Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. Tymczasem początek 2017 roku przyniósł kolejne ważne wydarzenie dla portu - ustanowienie regularnego serwisu drobnicowego ze Stanami Zjednoczonymi armatora Spliethoff, będącego czołowym przewoźnikiem morskim specjalizującym się m.in. w transporcie ładunków drobnicowych, ale także ładunków typu project cargo oraz heavy lifts.

23.01.2017 - więcej
Archiwum:
« Nowsze   08   09   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   Starsze »

 


 
Cofnij