Ten materiał pochodzi z serwisu www.portgdansk.pl
Strona znajduje się pod adresem http://www.portgdansk.pl/wydarzenia/cma-cgm-zawija-do-dct-gdansk


CMA CGM zawija do DCT Gdańsk

Facebook
LinkedIn
Twitter

CMA CGM pierwszym światowym armatorem
włączającym DCT Gdańsk do swojej siatki połączeń na świecie

15.06.2007

6 czerwca wraz z przybyciem do DCT Gdańsk "Cape Fulmar", statku feederowego o ładowności 1400 TEU, CMA CGM, jeden z trzech największych światowych przewoźników oceanicznych, stał się pierwszym dużym dalekomorskim armatorem kontenerowym, który włączył najnowszy polski terminal do swojej globalnej siatki połączeń. Przewiduje się, że "Cape Fulmar" będzie zawijał regularnie do DCT Gdańsk w ramach cotygodniowych rejsów na trasie łączącej cztery terminale kontenerowe w Hamburgu z Gdynią, Kłajpedą, a obecnie także z DCT Gdańsk.

Fred Kamperman, Dyrektor Generalny DCT Gdańsk, informuje, że Cape Fulmar wyładował w terminalu 27 kontenerów 20-stopowych oraz sześć 40-stopowych i załadował dwa 40-stopowe.

Roman Łysik, Dyrektor Polskiej Zjednoczonej Korporacji Bałtyckiej, Agenta grupy CMA CGM na Polskę, powiedział: - "Jestem bardzo szczęśliwy, że to właśnie CMA CGM jest pierwszym armatorem dalekomorskim w DCT Gdańsk. Muszę tu przytoczyć swoje przemówienie wygłoszone na End of the Pier Show, przyjęciu wydanym przez DCT by uczcić ukończenie ważnego etapu budowy, kiedy powiedziałem, że CMA będzie pierwszym statkiem w DCT Gdańsk. Armator był w przeszłości pierwszy w terminalach gdyńskich i tak samo stało się również w Gdańsku."

Wśród rozładowywanych kontenerów były 23 sztuki 20-stopowych kontenerów wypełnionych wyrobami stalowymi. Ładunek z Xiamen w Chinach został zorganizowany przez Sea-Logistics Sp. z o.o. z Gdyni, jego dalszy transport w Polsce będzie obsłużony przez gdyńskie biuro Rentrans Cargo Szczecin Sp. z o.o.

Prezes Sea-Logistics, dr Tomasz Kubicki, jest bardzo zadowolony z otwarcia nowego terminalu w Gdańsku. - "Teraz, kiedy polski handel szybko rośnie, potrzebujemy światowej jakości terminali, jeśli eksport i import mają się odbywać szybko i bez utrudnień. Nasza firma będzie współpracować z DCT Gdańsk i mamy nadzieję, że obsłużymy jeszcze wiele ładunków w tym porcie." - mówi.

www.portgdansk.pl
© Zarząd Morskiego Portu Gdańsk SA