Korzystamy z plików cookies w celu utrzymania sesji, zapamiętania ustawień, statystyk i popularyzacji w serwisach społecznościowych. Cookies można zarządzać w ustawieniach przeglądarki - więcej.
  Port Gdańsk
English  Russian  Chinese

Facebook
LinkedIn
Twitter
Instagram
DrukujRSSSpis stronMobilna wersja serwisu
Koronawirus - informacje

 

Strona główna » Wydarzenia » Port Gdańsk z nagrodą "Orła Rzeczpospolitej"

Pływający terminal FSRU w Zatoce Gdańskiej coraz bliżej realizacji
23.09.2020

Port Gdańsk mówi "sprawdzam"
18.09.2020

Pierwszy wycieczkowiec w tym sezonie w Porcie Gdańsk
10.09.2020

Port Gdańsk z nagrodą "Orła Rzeczpospolitej"
29.08.2020

Umowa Politechniki Gdańskiej z Zarządem Morskiego Portu Gdańsk
14.08.2020

Port Gdańsk awansował do czołówki portów europejskich
05.08.2020

Delegacja Portu Gdańsk z wizytą w Kłajpedzie
30.07.2020

Lista
 
 
Facebook
LinkedIn
Twitter

Port Gdańsk z nagrodą "Orła Rzeczpospolitej"

29.08.2020

Dnia 27 sierpnia 2020 w Warszawie odbyło się II Spotkanie Liderów Branży TSL zorganizowane przez dziennik "Rzeczpospolita". W trakcie tegorocznej edycji omawiano aktualne wyzwania branży logistycznej oraz perspektyw jej rozwoju. Podczas uroczystej gali wręczone zostały także nagrody specjalne "Rzeczpospolita" TSL Award, które trafiły do firm z branży logistycznej oraz jej otoczenia biznesowego, które w ostatnim czasie wyróżniły się na polskim rynku. Port Gdańsk otrzymał nagrodę specjalną "Orła Rzeczpospolitej" za wpływ na rozwój polskiej gospodarki, obsługę połowy polskiej wymiany zagranicznej drogą morską i wzrost przeładunków.

-"Orzeł Rzeczpospolitej" jest dla Nas ogromnym wyróżnieniem. Chcielibyśmy aby operatorzy działający na terenie naszego portu wiedzieli, że to także ich zasługa. Są to firmy, które możemy nazwać championami trudnych czasów, bo oni waśnie w tych trudnych czasach nie zwalniają tempa. My także jako port nie zwalniamy tempa, zarówno naszych inwestycji związanych z modernizacją infrastruktury hydrotechnicznej, ale także infrastruktury drogowej i kolejowej znajdującej się na naszym terenie. Wszystko to robimy z myślą o rozwoju portu, co ma bezpośredni wpływ na rozwój naszych kontrahentów. W branży mamy te same wyzwania i problemy, infrastruktura musi powstać, a wraz z nią siatka połączeń. Jestem przekonany, że gestorzy ładunków będą wiedzieli jak to wykorzystać. My jesteśmy tego, jako port najlepszym przykładem. W 2016 roku Port Gdańsk przeładował 36 mln ton, a po trzech latach osiągnęliśmy już wynik 52 mln ton. Inwestycje w porty naprawdę się opłacają - mówi Łukasz Greinke - prezes Portu Gdańsk.

O przyznaniu nagrody zadecydowała kapituła konkursu "Rzeczpospolita" TSL Award w skład, której weszli: Maciej Wroński, prezes "Transport i Logistyka Polska", Łukasz Chwalczuk, prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracodawców Transportu Nienormatywnego, Marek Tarczyński, prezes Polskiej Izby Spedycji i Logistyki, prof. Wojciech Paprocki, SGH i Robert Przybylski, redaktor dziennika "Rzeczpospolita".


Kontakt do mediów:

Anna Drozd
rzecznik prasowy Portu Gdańsk
anna.drozd@portgdansk.pl
+48 727 064 605

 

 
Cofnij