Korzystamy z plików cookies w celu utrzymania sesji, zapamiętania ustawień, statystyk i popularyzacji w serwisach społecznościowych. Cookies można zarządzać w ustawieniach przeglądarki - więcej.
  Port Gdańsk
English  Russian  Chinese            

Facebook
LinkedIn
Twitter
Instagram
DrukujRSSSpis stronMobilna wersja serwisu

 

Strona główna » Wydarzenia » ZMPG SA nagrodzony "Diamentem polskiej infrastruktury".

Kolejne inwestycje w Porcie Gdańsk dobiegły końca
04.03.2016

Konkurs "Estetyzacja Portu Gdańsk" rozstrzygnięty
03.03.2016

Port Gdańsk partnerem strategicznym Konferencji Prawa Morskiego
29.02.2016

ZMPG SA nagrodzony "Diamentem polskiej infrastruktury".
25.02.2016

Port Gdańsk odpowiedzialny społecznie
23.02.2016

Port Gdańsk Pomorskim Pracodawcą roku 2015
16.02.2016

Port Gdańsk zawarł porozumienie o współpracy z Wyższą Szkołą Bankową
12.02.2016

Lista
 
 
Facebook
LinkedIn
Twitter

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk nagrodzony
"Diamentem polskiej infrastruktury".

25.02.2016

W Warszawie rozdano właśnie prestiżowe nagrody "Diamenty polskiej infrastruktury" dla podmiotów będących liderami infrastruktury na rynku polskim. Laur zwycięstwa w kategorii "Efektywność w zarządzaniu", decyzją kapituły konkursowej przyznany został Zarządowi Morskiego Portu Gdańsk S.A. za skuteczne i stabilne zarządzanie infrastrukturą portową, stałe podnoszenie efektywności oraz za wzorową działalność w obszarze strategii biznesowych, realizacji planów i współpracy z inwestorami.

Rozdanie nagród było zwieńczeniem szóstej edycji konferencji "Infrastruktura Polska". Podobnie jak w roku ubiegłym, Kapituła konkursu nagrodziła wiodące spółki, które w minionym roku wyróżniły się osiągnięciami, wyjątkową efektywnością biznesową i innowacyjnością, a tym samym przyczyniły się do rozwoju sektora w Polsce. Nagrody przyznano w 8 kategoriach: Lider Innowacyjności, Podmiot Finansujący Roku, Inwestycja Roku, Doradca Roku, Lider Odpowiedzialności Społecznej, Top Executive, Projekt Roku oraz Efektywność w Zarządzaniu.

Nagroda przyznawana jest przez grono najwyższej klasy specjalistów branży infrastrukturalnej w Polsce, w tym przedstawicieli Sejmowej Komisji Infrastruktury, uczelni technicznych, izb branżowych, stowarzyszeń inżynierów, ale również przedstawicieli największej w Polsce organizacji Executive Club zrzeszającej przedstawicieli top managementu, reprezentujących najważniejsze polskie i międzynarodowe przedsiębiorstwa, powołanej w celu wyznaczania kierunków rozwoju polskiej gospodarki. Kapituła postanowiła docenić Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. jako zarządcę infrastruktury największego polskiego portu morskiego za wybitną efektywność w zarządzaniu, ogromne wysiłki poczynione na rzecz rozbudowy infrastruktury portowej i konsekwentną realizację przyjętej strategii.

To trzecia już nagroda przyznana w stosunkowo krótkim czasie dla Zarządu Morskiego Portu Gdańsk S.A., który niespełna rok temu doceniony został także przez Wojewodę Pomorskiego za wybitne zasługi dla województwa, aktywne wspieranie rozwoju regionu oraz rozsławianie go w całej Polsce i poza jej granicami. Zaledwie tydzień temu Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. nagrodzony został także tytułem Pomorskiego Pracodawcy Roku 2015 w ramach konkursu odbywającego się pod patronatem Wojewody Pomorskiego oraz Marszałka Województwa.

To ogromny zaszczyt, że konsekwencja, upór w dążeniu do celu i rozwój branży morskiej, w tym w szczególności rozwój portowej infrastruktury został doceniony przez tak zacne grono wybitnych specjalistów. Port Gdańsk dzięki efektywnemu zarządzaniu obszarem portowym, poczynionym tu inwestycjom infrastrukturalnym oraz prężnej działalności operatorów przeładunkowych podwoił przeładunki w relacji morskiej w ciągu zaledwie 8 lat. W minionym roku przeznaczył 100 mln PLN na realizację przedsięwzięć inwestycyjnych i więcej bo 115 mln PLN planuje wydatkować na rozbudowę infrastruktury portowej w roku bieżącym.

Zgodnie ze wstępnymi danymi finansowymi za rok 2015, rentowność netto ZMPG S.A. w minionym roku wyniosła aż 47%, czyli o ponad 100% więcej aniżeli w roku 2014, przy tym odnotowano 11% wzrost przychodów ze sprzedaży.

W ocenie kapituły doceniono także fakt, że Port Gdańsk, działając w oparciu o dobrze przemyślaną strategię działania, stworzył na tyle dogodne warunki do prowadzenia działalności na administrowanym przez siebie terenie, że w rezultacie stanowi on jedno z najatrakcyjniejszych w regionie miejsc pod lokalizację działalności operacyjnej zarówno wśród inwestorów krajowych, jak i zagranicznych. Dla przykładu, w roku 2015 spółki prowadzące tu swoją działalność w ciągu zaledwie 12 miesięcy zainwestowały ok. 1 mld PLN właśnie na realizację inwestycji.

Doskonała infrastruktura dostępowa do portu, dobre skomunikowanie z siecią dróg i autostradą A1, kończące się inwestycje w infrastrukturę kolejową, rozbudowa infrastrukturalna terminali, wszystko to, jak dowiodła przyznana nagroda, nie pozostaje niezauważone, wręcz przeciwnie, w ocenie kapituły wymagało wyjątkowego docenienia i przyznania tytułu najefektywniejszego zarządcy infrastruktury polskiej.

Takie nagrody nobilitują, ale i zobowiązują, stąd ambitne plany inwestycyjne na rok bieżący i lata kolejne, w ciągu których, dla przypomnienia, Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. planuje zrealizować kolejne przedsięwzięcia inwestycyjne na łączną kwotę 1 mld PLN.


 

 
Cofnij