Ten materiał pochodzi z serwisu www.portgdansk.pl
Strona znajduje się pod adresem http://www.portgdansk.pl/wydarzenia/rekordowy-sezon-wycieczkowy


Rekordowy sezon wycieczkowy w Porcie Gdańsk

Facebook
LinkedIn
Twitter

Rekordowy sezon wycieczkowy w Porcie Gdańsk

06.10.2009

Tegoroczny sezon wycieczkowy w Porcie Gdańsk dobiegł końca. W ciągu czterech letnich miesięcy statki pasażerskie cumowały w porcie 40 razy, przywożąc do Gdańska rekordową liczbę blisko 17 tysięcy pasażerów.

Podobnie jak w latach poprzednich statki cumowały przy Nabrzeżu Oliwskim, Nabrzeżu Kpt. Ziółkowskiego oraz na Terminalu Promowym Westerplatte. Dwukrotnie podziwiać je można było również gościnnie na terminalu DCT, gdzie zawinęły największe w historii Gdańska statki - "Rotterdam" i "Arcadia".

Rok 2009 w Porcie Gdańsk to rok przełomowy dla turystycznego ruchu morskiego. Znaczna liczba pasażerów, którzy przybyli do Gdańska na pokładach statków wycieczkowych jest potwierdzeniem, że obszar południowego Bałtyku cieszy się coraz większym zainteresowaniem turystów.

Z myślą o dalszej aktywizacji turystyki morskiej w Gdańsku, od 1 października br. Zarząd Morskiego Portu Gdańsk SA postanowił wprowadzić nowe udogodnienia cenowe. Dla statków pasażerskich przybywających do Gdańska kolejne sezony wycieczkowe upływać będą pod hasłem "Częściej znaczy taniej". Więcej szczegółów dostępnych jest w Taryfie opłat portowych ZMPG SA.

Rok 2009 to również rok, w którym po raz pierwszy na bieżąco można było śledzić kolejne zawinięcia statków pasażerskich za pośrednictwem serwisu internetowego Portu Gdańsk. Zainteresowani znaleźć tam mogą bogatą galerię zdjęć, informacje dotyczące tras rejsów oraz ciekawostki na temat każdego ze statków odwiedzających Gdańsk.www.portgdansk.pl
© Zarząd Morskiego Portu Gdańsk SA