Korzystamy z plików cookies w celu utrzymania sesji, zapamiętania ustawień, statystyk i popularyzacji w serwisach społecznościowych. Cookies można zarządzać w ustawieniach przeglądarki - więcej.
  Port Gdańsk
English  Russian  Chinese

Facebook
LinkedIn
Twitter
Instagram
DrukujRSSSpis stronMobilna wersja serwisu
Koronawirus - informacje

 

Strona główna » Żegluga » Cruise to Gdańsk »

Atuty Portu Gdańsk

Nabrzeża dla statków pasażerskich

Transport pasażerów z nabrzeża

Polityka cenowa

Port Gdańsk w organizacjach cruisowych

Statystyka

Gdańsk i Pomorze - księga rekordów

Programy proponowanych wycieczek
 
 

Cruise to Gdańsk


Port Gdańsk to największy i najstarszy polski port, który za sprawą kwitnącego tu handlu morskiego, przez wieki stanowił koło napędowe rozwoju gospodarczego i kulturalnego Gdańska. Właśnie dzięki temu w XVI wieku Gdańsk stał się największym i najbogatszym miastem Polski oraz największym portem na Bałtyku.
Do dziś Gdańsk uznawany jest za morską stolicę Polski, która każdego roku przyciąga 3,5 miliona turystów z całego świata. Liczne zabytki i piękne kamienice, usytuowane urokliwie nad brzegiem rzeki Motławy, niejednemu kojarzą się z architekturą Amsterdamu i atmosferą rozsławionej w świecie włoskiej Wenecji.
Nie tylko miłośnicy historii, ale wszyscy, którzy choć trochę wrażliwi są na piękno, znajdą tu dla siebie wyjątkowe zakątki, niepowtarzalny klimat oraz docenią urok pięknych, starych uliczek Gdańska, rozbrzmiewających muzyką grajków przybywających z całego świata.

Ale Gdańsk to nie jedyne miejsce, które warto odwiedzić na Północy Polski. Pomorze jest jednym z najatrakcyjniejszych i najbardziej urozmaiconych krajobrazowo regionów Polski, w którym odkryć można spokój morza, piękno wzgórz i pojezierzy, a nawet unikalną pustynię na Mierzei Łebskiej.

Wobec powyższego, pragniemy przedstawić Państwu najatrakcyjniejsze miejsca Gdańska i całego regionu, których nie powinno zabraknąć w żadnym programie zwiedzania oraz najważniejsze informacje, szczególnie cenne dla organizatorów rejsów w tę część Bałtyku. Znajdziecie tu Państwo m.in. informacje o Porcie Gdańsk i jego ofercie dla statków wycieczkowych, jak też kilka rekomendowanych programów wycieczek, które umilą turystom pobyt w tym wyjątkowym miejscu na ziemi, miejscu do którego nie sposób nie wrócić, jeśli już raz zasmakowało się w jego urokach.


 
 
 
Źródło: Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna
 

 
Cofnij