Korzystamy z plików cookies w celu utrzymania sesji, zapamiętania ustawień, statystyk i popularyzacji w serwisach społecznościowych. Cookies można zarządzać w ustawieniach przeglądarki - więcej.
  Port Gdańsk
English  Russian  Chinese

Facebook
LinkedIn
Twitter
Instagram
DrukujRSSSpis stronMobilna wersja serwisu
Koronawirus - informacje

 

Strona główna » Wydarzenia » O Porcie Centralnym podczas wizyty w Tokio

Port Gdańsk aktywnie wspiera walkę z koronawirusem!
03.04.2020

Port Gdańsk jest w pełni operacyjny!
25.03.2020

Nowy rekord Polski w przeładunkach
12.02.2020

O Porcie Centralnym podczas wizyty w Tokio
24.01.2020

Rekordowe 52 mln ton przeładunków w Porcie Gdańsk
17.01.2020

Oświadczenie Rady Interesantów Portu Gdańsk
13.12.2019

Port Gdańsk i Port Lotniczy Gdańsk razem na rzecz Portu Centralnego
09.12.2019

Lista
 
 
Facebook
LinkedIn
Twitter

O Porcie Centralnym podczas wizyty w Tokio

24.01.2020

Przedstawiciele Zarządu Morskiego Portu Gdańsk S.A. towarzyszyli Mateuszowi Morawieckiemu, Premierowi Polski, w jego wizycie w Tokio podczas spotkań pomiędzy polskimi i japońskimi przedsiębiorcami. Koncepcja budowy Portu Centralnego spotkała się z zaciekawieniem strony japońskiej.

Sławomir Michalewski, Wiceprezes Zarządu ds. Finansowych Morskiego Portu Gdańsk, oraz Michał Stupak, Menedżer Klienta w Porcie Gdańsk, wzięli udział w biznesowym szczycie polskich i japońskich przedsiębiorców. Spotkania organizowane przez Polską Agencją Inwestycji i Handlu towarzyszyły wizycie Mateusza Morawieckiego w Tokio 21 stycznia.

Japonia to jedna z największych gospodarek świata, a Japończycy chętnie inwestują w polską gospodarkę. Przedstawiciele ZMPG S.A. skupili się na promocji koncepcji budowy Portu Centralnego, największego projektu inwestycyjnego branży morskiej w Europie.

Port Centralny to największy w Europie projekt w branży morskiej, wart 12 mld zł. Port Centralny w Gdańsku obejmie ok. 1,4 tys. ha akwenu oraz 410 ha powierzchni lądu i przewiduje powstanie dziewięciu nowych terminali. Projekt budowy w Porcie Gdańsk był jednym z kilku prezentowanych przez polskich przedstawicieli jako kluczowe dla gospodarki polskiej. Obok Portu Centralnego zaprezentowano również koncepcję budowy Portu Zewnętrznego w Porcie Gdynia oraz Centralnego Portu Komunikacyjnego.

- W najbliższych kilku latach w Europie nie będzie większego niż Polska placu budowy dla dróg, kolei i lotnisk – skomentował Mateusz Morawiecki, polski premier. Już dziś w Porcie Gdańsk prowadzone są inwestycje o kilkusetmilionowej skali, związane z poprawą stanu technicznego nabrzeży, pogłębieniem toru wodnego czy poprawą dostępu do portu.

Japonia to obecnie trzecia gospodarka świata. 21 stycznia Polska Agencja Inwestycji i Handlu zorganizowała sesje spotkań biznesowych 21 polskich i 25 japońskich firm, których celem było pogłębienie partnerstwa w strategicznych obszarach - inwestycji bezpośrednich, innowacji w energetyce i dużych projektów infrastrukturalnych, w tym Portu Centralnego.

 

 
Cofnij