Korzystamy z plików cookies w celu utrzymania sesji, zapamiętania ustawień, statystyk i popularyzacji w serwisach społecznościowych. Cookies można zarządzać w ustawieniach przeglądarki - więcej.
  Port Gdańsk
English  Russian  Chinese

Facebook
LinkedIn
Twitter
Instagram
DrukujRSSSpis stronMobilna wersja serwisu
Koronawirus - informacje

 

Strona główna » O Porcie » Bezpieczeństwo » Przepustki

Międzynarodowe konwencje

ISPS

Przepustki

Wykaz obiektów w systemie przepustkowym ZMPG

Ośrodek Ratownictwa ZMPG SA

Cyberbezpieczeństwo
 
 

Szanowni Państwo,
w dniu 1 kwietnia 2020 roku Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. wprowadza nowy program do składania wniosków przepustkowych.
W tym celu udostępniamy link do programu przepustkowego: https://swp.portgdansk.pl:44443
W przypadku pytań prosimy o kontakt z Biurem Przepustek tel. 58 737 93 60; 58 737 93 80.
Komunikat o wymianie przepustek zostanie przekazany w późniejszym terminie.


Komunikat o zasadach przedłużania ważności przepustek stałych upoważniających do wejścia/wjazdu na tereny portowe zarządzane przez ZMPG SA
[dokument PDF, 94 KB, Adobe Reader]

Informujemy, że Biuro Przepustek od dnia 29 maja 2018 r. /wtorek/ zostaje przeniesione do budynku przy ul. Na Zaspę 57, pok.2, potocznie zwanego budynkiem Straży Pożarnej, a będącego też siedzibą Biura Głównego Dyspozytora Portu oraz Ośrodka Ratownictwa.
Biuro będzie mieścić się na parterze. Nie będzie koniczności rejestracji i pobierania przepustek, żeby wejść do Biura. W nowej lokalizacji są też lepsze warunki parkingowe.

Biuro Przepustek pod adresem ul. Zamknięta 18 w dniu 28.05.2018 będzie nieczynne. Od 29 maja /wtorek/ w dni robocze Biuro Przepustek w budynku Na Zaspę 57 będzie czynne jak zwykle.

Komunikat o zasadach uiszczania opłat za wydanie przepustki lub elektronicznej karty dostępu, duplikatu tych dokumentów lub ich przedłużania
[dokument PDF, 168 KB, Adobe Reader]

Zgodnie z postanowieniami oraz realizacją postanowień Międzynarodowego Kodeksu Ochrony Statku i Obiektu Portowego (Kodeks ISPS) oraz Ustawy o ochronie żeglugi i portów morskich na zarządzającym terenami portowymi spoczął obowiązek zapewnienia szeroko rozumianego bezpieczeństwa portu.

Zgodnie z uchwałą nr 29/2019 Zarząd Spółki Akcyjnej ZMPG S.A. w Gdańsku wprowadza z dniem 16 stycznia 2019 r. zmienioną Instrukcję ruchu osobowego, materiałowego oraz pojazdów na terenach portowych ZMPG SA [dokument PDF, 2,3 MB, Adobe Reader].

Zgodnie z zatwierdzoną procedurą obowiązują przepustki stałe, okresowe i jednorazowe, których wzory a także wnioski o ich wydanie zamieszczono w Instrukcji.

Instrukcja dostosowana jest do wygenerowanego Kodeksem ISPS i Ustawą o ochronie żeglugi i portów morskich, podziału terenów portowych z jednoczesnym udziałem osób odpowiedzialnych za ochronę w danym obiekcie portowym w procesie udzielania i opiniowania zezwolenia.

W miejscach zainstalowania systemu kontroli dostępu nadal obowiązują dodatkowo karty elektroniczne.

Jednolity system identyfikacji osobowej wymaga prowadzenia bazy danych zgodnie z przepisami ustawy o ochronie danych osobowych. Stąd konieczność osobistego wypełnienia wniosku o wydanie przepustki. Zdjęcia do przepustek będą wykonywane w siedzibie Zespołu Przepustek, pok. nr 1, ul. Na Zaspę 57, tel. (+48) 58 737 93 60, (+48) 58 737 93 80.

Wniosek o wydanie przepustki dla pracownika:
dokument Word - 37 KB

Wniosek o wydanie przepustki dla pojazdu:
dokument Word - 44 KB

Wniosek o wydanie elektronicznej karty dostępu:
dokument Word - 38 KB

Wniosek o przedłużenie przepustek:
dokument Word - 36 KB

 

 
Cofnij