Korzystamy z plików cookies w celu utrzymania sesji, zapamiętania ustawień, statystyk i popularyzacji w serwisach społecznościowych. Cookies można zarządzać w ustawieniach przeglądarki - więcej.
  Port Gdańsk
English  Russian  Chinese

Facebook
LinkedIn
Twitter
Instagram
DrukujRSSSpis stronMobilna wersja serwisu
Koronawirus - informacje

 

Strona główna » Wydarzenia » Port Gdańsk jest w pełni operacyjny!

Anna Drozd rzecznikiem prasowym Portu Gdańsk
17.04.2020

Trójmiejskie porty przekazały sprzęt medyczny szpitalom
08.04.2020

Port Gdańsk aktywnie wspiera walkę z koronawirusem!
03.04.2020

Port Gdańsk jest w pełni operacyjny!
25.03.2020

Nowy rekord Polski w przeładunkach
12.02.2020

O Porcie Centralnym podczas wizyty w Tokio
24.01.2020

Rekordowe 52 mln ton przeładunków w Porcie Gdańsk
17.01.2020

Lista
 
 
Facebook
LinkedIn
Twitter

Port Gdańsk jest w pełni operacyjny!

25.03.2020

Na chwilę obecną przeładunki w porcie odbywają się bez zakłóceń, z zachowaniem ostrożności i dbałości o bezpieczeństwo i zdrowie pracowników portowych.

Stawiając na bezpieczeństwo w tych trudnych dla społeczeństwa chwilach, zdecydowaliśmy się podjąć jak najwyższe środki ochrony pracowników, przed zagrożeniem epidemicznym wirusem COVID-19.
Postanowiliśmy wprowadzić pracę zdalną dla możliwie jak największej ilości pracowników. Dla pracowników przebywających w siedzibie Spółki zamontowaliśmy również dozowniki z płynem dezynfekującym przy wejściu do budynku oraz w ciągach komunikacyjnych budynku. Nasi pracownicy otrzymali materiały do dezynfekcji klawiatur jak i telefonów. Zadbaliśmy również o pracowników terenowych, którzy zostali wyposażeni w środki ochrony osobistej (płyn do dezynfekcji).
Zdecydowaliśmy zwiększyć częstotliwość i dokładność dezynfekcji, zwłaszcza przestrzeni dotykowych. Jesteśmy w stałym kontakcie z ośrodkiem medycznym obsługującym naszą Spółkę i przekazujemy drogą elektroniczną najistotniejsze informację dotyczące wirusa.
Wyposażyliśmy placówkę w termometr do bezdotykowego pomiaru temperatury.
Obecnie, aż do odwołania wszystkie delegację służbowe, zarówno krajowe jak i zagraniczne zostały odwołane. Ograniczyliśmy również do absolutnego minimum wizyty gości i jak i spotkania wewnętrzne powyżej 5 osób, zastąpiliśmy je spotkaniami online oraz telekonferencjami.
Wyznaczyliśmy specjalne pomieszczenie kwarantanny, w którym będzie można umieścić pracownika z podejrzeniem zarażenia koronawirusem.

W świetle walki z pandemią koronawirusa na terenie Portu Gdańsk zostały wdrożone działania zgodne z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni. Niezależenie od powyższego, swoje wewnętrzne procedury wdrożyli operatorzy portowi. Większość z nich ograniczyło dostęp do swoich obiektów portowych, oraz wprowadziło pomiar temperatury pracowników jak i gości wchodzących na tereny portu.
Zakres ochrony pracowników jest zróżnicowany i uzależniony od potrzeb operatora. Wszystkie załogi statków po wejściu do portu podlegają kontroli przez Straż Graniczną oraz pomiarowi temperatury przez Państwową Straż Pożarną.
Wprowadzone zostały również "karty informacyjne pasażera" które muszą zostać wypełnione przez każdego pasażera promu do/z portu w Gdańsku i Gdyni.
Ponadto Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. pozostaje w stałym kontakcie z Państwowym Granicznym Inspektorem Sanitarnym w Gdyni w celu monitorowania sytuacji epidemicznej w Porcie Gdańsk.
Procedury kontrolne wprowadzone w Porcie Gdańsk na chwilę obecną w sposób odpowiedni zapewniają ochronę przed zarażeniem koronawirusem.

 

 
Cofnij