Korzystamy z plików cookies w celu utrzymania sesji, zapamiętania ustawień, statystyk i popularyzacji w serwisach społecznościowych. Cookies można zarządzać w ustawieniach przeglądarki - więcej.
  Port Gdańsk
English  Russian  Chinese

Facebook
LinkedIn
Twitter
Instagram
DrukujRSSSpis stronMobilna wersja serwisu
Koronawirus - informacje

 

Strona główna » Wydarzenia » ZMPG SA uczestnikiem debaty na temat Jedwabnego Szlaku

REZERWA i Port Gdańsk wspierają miejscowości dotknięte nawałnicami
21.08.2017

Port Gdańsk rozpocznie rozbudowę nabrzeży i toru wodnego
17.08.2017

Przedsiębiorstwo Usług Portowych REZERWA
08.08.2017

ZMPG SA uczestnikiem debaty na temat Jedwabnego Szlaku
25.07.2017

PKP CARGO i Port Gdańsk na kolejnym etapie realizacji idei Trójmorza
24.07.2017

Port Gdańsk z rekordowym wynikiem przeładunków
21.07.2017

Fundacja "Pan Władek" z medalem ministerstwa
17.07.2017

Lista
 
 
Facebook
LinkedIn
Twitter

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk uczestnikiem debaty
na temat Jedwabnego Szlaku

25.07.2017

Przedstawiciele Zarządu Morskiego Portu Gdańsk już po raz drugi wzięli udział w jednej z najważniejszych konferencji międzynarodowych, dedykowanych idei Jedwabnego Szlaku. The 3rd Maritime Silk Road Port International Cooperation Forum, organizowane cyklicznie w Ningbo w Chinach, w tym roku skoncentrowało się na rozwoju przewozów drogą morską i lądową m.in. z udziałem Polski, Słowenii, Chorwacji, Rumunii i Chin.

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk uczestniczył w obradach The 3rd Maritime Silk Road Port International Cooperation Forum. Była to kolejna wizyta przedstawicieli ZMPG w Chinach. W ramach konferencji miało miejsce m.in. spotkanie czterech portów Europy Środkowo-Wschodniej oraz Portu Ningbo. Celem było zaprezentowanie możliwości działań i podkreślenie swojej roli w projekcie Jedwabnego Szlaku. Uczestnicy analizowali również przyszłe wzrosty lub spadki PKB ponad 60 państw leżących na trasie Jedwabnego Szlaku.

Chiny plasują się na trzecim miejscu w rankingu najważniejszych pozaunijnych partnerów handlowych Portu Gdańsk, biorąc pod uwagę kraj pochodzenia i przeznaczenia ładunków obsługiwanych przy nabrzeżach portu.

- Wystąpienie na konferencji poświęconej rozwojowi Jedwabnego Szlaku było dużym sukcesem Portu Gdańsk. Nasza prezentacja uwypuklała głównie inwestycję Portu Centralnego oraz jej wejście w następną fazę, jaką jest studium wykonalności. Równie ważna była jednak druga część wizyty, czyli cykl spotkań z potencjalnymi klientami Portu Gdańsk, działającymi w biznesie finansowym i logistycznym, a także z przedsiębiorstwami inżynieryjno-wykonawczymi - mówi Łukasz Greinke, Prezes Zarządu Morskiego Portu Gdańsk.

W kwietniu 2017 r. inwestycja Portu Centralnego (portu centralnie położonego w Porcie Gdańsk) została przyjęta do programu rządowego z poparciem ministra transportu. Oznacza to jeszcze większe szanse na udział Polski w projekcie Jedwabnego Szlaku. Polska jest istotnym partnerem dla strony chińskiej nie tylko ze względu na świetne prognozy PKB, ale również z uwagi na renomę największego i szczególnie perspektywicznego rynku Europy Środkowo-Wschodniej. Z kolei Chiny to jeden z najbardziej rozwojowych partnerów biznesowych Polski spośród krajów poza Unią Europejską.

- Po wielu spotkaniach z chińskimi instytucjami widać wyraźnie ogromne zainteresowanie Państwa Środka Europą Środkowo-Wschodnią. Strona chińska jest nastawiona na współpracę z tą częścią Europy, również z racji prężnie rozwijającej się wymiany handlowej, w której Port Gdańsk niezmiennie przoduje dzięki regularnym połączeniom kontenerowym - mówi Michał Stupak, specjalista ds. marketingu Zarządu Morskiego Portu Gdańsk.

Łącznie, w dwudniowych spotkaniach udział wzięło ponad 450 uczestników: przedstawicieli portów, instytucji rządowych, transportowych i naukowych, zajmujących się szeroko pojętą gospodarką morską. Goście wysłuchali wystąpień 12 prelegentów z Europy oraz 27 z Azji (w tym 21 z samych Chin). Była to już trzecia konferencja logistyczna zorganizowana w Ningbo w Chinach w ramach cyklu poświęconego Jedwabnemu Szlakowi. Jej organizatorami są prowincja i Port Ningbo, APEC Antwerpia, Port Klang, Shanghai International Shipping Institute, Drewry Shipping Consultants, Port Antwerpia, China Merchants Holding, Port Rotterdam, Port Singapur oraz Korea Maritime Institute.

Kontakt dla mediów:
agata.kupracz@portgdansk.pl
rzecznik.prasowy@portgdansk.pl
+48 58 737 94 44
+48 605 640 012

 

 
Cofnij