Korzystamy z plików cookies w celu utrzymania sesji, zapamiętania ustawień, statystyk i popularyzacji w serwisach społecznościowych. Cookies można zarządzać w ustawieniach przeglądarki - więcej.
  Port Gdańsk
English  Russian  Chinese

Facebook
LinkedIn
Twitter
Instagram
DrukujRSSSpis stronMobilna wersja serwisu
Koronawirus - informacje

 

Strona główna » Wydarzenia » Wyjazdowe Posiedzenie Attachés UE ds. Transportu

Wizyta ministrów ds. transportu w Porcie Gdańsk
06.09.2011

Mila pomiarowa gdańskiego portu
05.09.2011

Delegacja z Shanghaju z wizytą w Porcie Gdańsk
05.08.2011

Wyjazdowe Posiedzenie Attachés UE ds. Transportu
01.08.2011

Moda na DCT - morski kierunek gospodarki
25.07.2011

"Scandinavia" na Baltic Sail
13.07.2011

ZMPG SA liderem Ochrony Informacji Niejawnych
01.07.2011

Lista
 
 
Facebook
LinkedIn
Twitter

Wyjazdowe Posiedzenie Attachés UE ds. Transportu

01.08.2011

Prezentacja innowacyjnych rozwiązań stosowanych w infrastrukturze portowej i morskiej, przedstawienie szlaków transportowych na linii Północ-Południe oraz uwarunkowań rozwoju portów Gdańsk i Gdynia to główne cele wyjazdowego posiedzenia grupy roboczej Rady UE ds. Transportu. Spotkanie z udziałem kilkudziesięciu przedstawicieli państw członkowskich UE, delegatów Sekretariatu Generalnego Rady Unii Europejskiej oraz Komisji Europejskiej odbyło się w dniach 27-29 lipca br. w Gdańsku, Gdyni i Sopocie. Podczas pierwszego dnia pobytu uczestnicy spotkali się z przedstawicielami władz miasta Gdańska oraz kierownictwem Zarządu Morskiego Portu Gdańsk. W trakcie spotkania z władzami miasta Gdyni w Kapitanacie Portu Gdynia zaproszeni goście zapoznali się z systemem sterowania ruchem statków oraz wysłuchali prezentacji na temat planów rozwoju portu na najbliższe lata oraz jego roli w międzynarodowych przewozach towarów.

W ramach polskiej Prezydencji było to już drugie spotkanie ekspertów na szczeblu unijnym organizowane przez resort infrastruktury. Pierwsze wyjazdowe posiedzenie grupy roboczej Rady UE ds. Telekomunikacji, Poczty i Społeczeństwa Informacyjnego odbyło się w dniach 6-8 lipca br. w Krakowie. Wówczas w spotkaniu uczestniczyło 22 przedstawicieli Państw Członkowskich UE, delegaci Sekretariatu Generalnego Rady Unii Europejskiej oraz Komisji Europejskiej. Celem była prezentacja najnowszych rozwiązań w zakresie budowy infrastruktury telekomunikacyjnej w Polsce oraz promocja naszego kraju. Uczestnicy zwiedzili Krakowski Park Technologiczny, centrum oprogramowania firmy Motorola oraz centrum przetwarzania danych Grupy Onet.pl.

Organizacja spotkań eksperckich na szczeblu unijnym stanowi ważny aspekt procesu decyzyjnego w UE. Grupy robocze oraz komitety jako organy przygotowawcze Rady UE zajmują się przygotowaniem projektów aktów prawnych. Wypracowane akty prawne są przyjmowane przez ministrów ze wszystkich państw członkowskich na posiedzeniu Rady UE. Obecnie funkcjonuje około 200 komitetów i grup roboczych.

Taka formuła spotkań stanowi podstawową platformę wymiany poglądów i doświadczeń między państwami członkowskimi UE. W trakcie dyskusji nad konkretnymi dziedzinami życia publicznego wypracowuje się ramy współpracy.

Źródło: Ministerstwo Infrastruktury

 

 
Cofnij