Korzystamy z plików cookies w celu utrzymania sesji, zapamiętania ustawień, statystyk i popularyzacji w serwisach społecznościowych. Cookies można zarządzać w ustawieniach przeglądarki - więcej.
  Port Gdańsk
English  Russian  Chinese

Facebook
LinkedIn
Twitter
Instagram
DrukujRSSSpis stronMobilna wersja serwisu
Koronawirus - informacje

 

Strona główna » Wydarzenia » W Gdańsku powstanie pierwszy w Polsce Inkubator Morski

Przeładunki w Porcie Gdańsk przekroczyły ubiegłoroczny rekord.
22.12.2016

Umowy na dotację unijną dla Portu Gdańsk już podpisane
23.11.2016

Port Gdańsk na IV edycji targów TransPoland 2016
15.11.2016

W Gdańsku powstanie pierwszy w Polsce Inkubator Morski
10.11.2016

Inwestycyjny ster na sukces część II
07.11.2016

Inwestycyjny ster na sukces, czyli kolejna tura potężnych inwestycji
02.11.2016

Wizyta Prezydenta Senegalu w Porcie Gdańsk
31.10.2016

Lista
 
 
Facebook
LinkedIn
Twitter

W Gdańsku powstanie pierwszy w Polsce Inkubator Morski

10.11.2016

W 2017 roku wystartuje unikalny program wsparcia startupów z branży transportu morskiego. Zarząd Morskiego Portu Gdańsk wraz z Gdańską Agencją Rozwoju Gospodarczego oraz Gdańskim Inkubatorem Przedsiębiorczości STARTER dnia 25 listopada podpiszą trójstronne porozumienie, które rozpocznie podjęcie działań zmierzających do utworzenia Inkubatora Morskiego. Przedsięwzięcie będzie miało na celu wspieranie młodych firmy głównie z szeroko rozumianej branży morskiej i portowo-logistycznej.

Firmy biorące udział w inkubacji otrzymają wsparcie konkretnych mentorów, dopasowane do ich potrzeb. Ponadto uczestnicy dostaną dostęp do dedykowanej Inkubatorowi Morskiemu przestrzeni w Gdańsku gdzie młode firmy będą mogły skorzystać z pomieszczeń biurowych i coworkingu.

W piątek, 25 listopada odbędzie się oficjalna inauguracja prac nad koncepcją utworzenia inkubatora dla firm z branży portowo-logistycznej. Docelowo będzie to pierwszy polski program akceleracyjny opracowany wyłącznie dla projektów z rozwijającej się intensywnie branży morskiej. Z tej okazji w dniach 23-25 listopada odbędzie się Maritime Startup, w którym to wydarzeniu wezmą udział startupy zajmujące się rozwiązaniami z branży morskiej i portowo-logistycznej. Będą oni uczestniczyć w warsztatach, które zakończy prezentacja ich projektów. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Mare Straetmans - Dyrektor Zarządzający akceleratora "PortXL" z Rotterdamu, który jest największym w Europie programem wdrażającym około-portowe rozwiązania. Mare Straetmans przyjedzie do Polski, aby poznać polski potencjał startupowy.

Zwieńczeniem Maritime Startup będzie oficjalna inauguracja prac połączona z prezentacją koncepcji inkubatora morskiego, która odbędzie się 25 listopada o godz. 13.00 w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

STARTER prowadzi rekrutację młodych firm, które chciałyby zaprezentować swój projekt podczas wydarzenia. Zgłoszenia przyjmowane są poprzez stronę internetową www.maritimestartup.pl do 18 listopada 2016 r.

 

 
Cofnij