Korzystamy z plików cookies w celu utrzymania sesji, zapamiętania ustawień, statystyk i popularyzacji w serwisach społecznościowych. Cookies można zarządzać w ustawieniach przeglądarki - więcej.
  Port Gdańsk
English  Russian  Chinese

Facebook
LinkedIn
Twitter
Instagram
DrukujRSSSpis stronMobilna wersja serwisu
Koronawirus - informacje

 

Strona główna » Wydarzenia » Stanowisko Portu Gdańsk ws. Rainbow Warrior III

ZMPG SA podpisał porozumienie o współpracy z Muzeum II Wojny Światowej
01.10.2019

Komunikat prasowy Zarządu Morskiego Portu Gdańsk S.A.
11.09.2019

Kontenery na Nabrzeżu Szczecińskim w Porcie Gdańsk
06.09.2019

Stanowisko Portu Gdańsk ws. Rainbow Warrior III
05.09.2019

Kolejny krok ku budowie Portu Centralnego
08.08.2019

Kolejny historyczny rekord Portu Gdańsk
30.07.2019

Stocznia Gdańsk w Porcie Centralnym
03.07.2019

Lista
 
 
Facebook
LinkedIn
Twitter

Stanowisko Portu Gdańsk ws. Rainbow Warrior III

05.09.2019

w związku z przesłanym do mediów oświadczeniem Greenpeace, Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. oświadcza:

  1. Oficjalny wniosek o udostępnienie nieokreślonego nabrzeża wpłynął do ZMPG w piątek, 30 sierpnia 2019 r.
Główny Dyspozytor Portu Gdańsk korespondował i rozmawiał telefonicznie z agentem jednostki Rainbow Warrior III, by móc określić, w jakim terminie dokładnie i w jakich celach jednostka zawinie do Portu Gdańsk. Efektem tych rozmów było wytypowanie przez agenta dwóch nabrzeży (cyt. "Prosimy o podanie możliwości zawinięcia do Gdańska, jak we wcześniejszej korespondencji (Ziółkowskiego, Westerplatte)").

  1. W odpowiedzi Główny Dyspozytor Portu Gdańsk oświadczył, iż:

"jedno z nich [Nabrzeże Westerplatte] jest nabrzeżem eksploatacyjnym, a przyległy do niego teren jest zamkniętym rejonem, gdzie obywa się 24h/dobę przeładunek masy towarowej.
Jedynym ogólnodostępnym nabrzeżem jest wspomniane w niniejszym e-mailu Nabrzeże Kapitana Ziółkowskiego, przy którym obecnie trwają prace remontowo-modernizacyjne oraz na przyległym do niego terenie brak jest możliwości na przeprowadzenie przedmiotowego wydarzenia.
[...] z wymienionego nabrzeża korzysta również tabor pływający podmiotów portowych, które świadczą usługi na rzecz jednostek handlowych. Dodatkowo do tego nabrzeża od wiosny do późnej jesieni cumują tramwaje wodne według stałego harmonogramu".

Nie ma zatem możliwości w tak krótkim czasie zaplanowania logistycznych rozwiązań dla kilku podmiotów korzystających z Nabrzeża Ziółkowskiego. Warto dodać, że w korespondencji mailowej (poza oficjalnym wnioskiem) 29 sierpnia 2019 r. agent Rainbow Warrior III stwierdził, że "z uwagi na remont nabrzeża Ziółkowskiego nie jest ono dogodną lokalizacją dla wymienionej jednostki".

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk - co wynika z powyższego - próbował znaleźć rozwiązanie sytuacji, jednak ze względów technicznych postój jednostki Rainbow Warrior III nie jest możliwy we wskazanym terminie i przy tak ściśle określonych wymogach agenta oraz Greenpeace.Kontakt dla mediów:
Agata Kupracz
Rzecznik Prasowy
(+48) 605 640 012
Rzecznik.Prasowy@portgdansk.pl

 

 
Cofnij