Korzystamy z plików cookies w celu utrzymania sesji, zapamiętania ustawień, statystyk i popularyzacji w serwisach społecznościowych. Cookies można zarządzać w ustawieniach przeglądarki - więcej.
  Port Gdańsk
English  Russian  Chinese

Facebook
LinkedIn
Twitter
Instagram
DrukujRSSSpis stronMobilna wersja serwisu
Koronawirus - informacje

 

Strona główna » Wydarzenia » "Scandinavia" na Baltic Sail

Delegacja z Shanghaju z wizytą w Porcie Gdańsk
05.08.2011

Wyjazdowe Posiedzenie Attachés UE ds. Transportu
01.08.2011

Moda na DCT - morski kierunek gospodarki
25.07.2011

"Scandinavia" na Baltic Sail
13.07.2011

ZMPG SA liderem Ochrony Informacji Niejawnych
01.07.2011

Milion TEU w gdańskim DCT
30.06.2011

Budujemy historię
24.06.2011

Lista
 
 
Facebook
LinkedIn
Twitter

"Scandinavia" na Baltic Sail

13.07.2011

W ofertę "Baltic Sail - 2011" znakomicie wpisała się propozycja PŻB "Polferries" w Gdańsku. Zabrakło miejsc dla turystów pragnących oglądać żaglowce z wysokości tarasu na promie "Scandinavia"...

Wielu turystów, przybyłych do Gdańska w pierwszej połowie lipca, wybrało ten termin celowo - widok żagli w Zatoce Gdańskiej, atmosfera szlachetnej przygody na Motławie i w kanałach portowych jest niewątpliwą atrakcją miasta. "Baltic Sail" - międzynarodowe porozumienie, podpisane z inicjatywy Rostocku w 1991 roku, wiąże dziś także porty w Kłajpedzie, Karlskronie, Halmstad, Sassnitz, Świnoujściu i właśnie Gdańsku. Po raz pierwszy gdański port gościł żeglarzy "Baltic Sail" w 1997 roku. Każda kolejna edycja cieszyła się większym zainteresowaniem, a rok ubiegły był rekordowym zarówno ze względu na pogodę, jak i liczbę uczestników zlotu.

W tegorocznej - XV edycji "Baltic Sail" - zapowiedziało udział kilkanaście znanych w świecie żaglowców i kilkadziesiąt mniejszych jachtów. Pogoda nie dopisała, a awarie uszczupliły grono przybyłych do Gdańska. Nie przeszkadzało to jednak turystom, tłumnie wędrującym wokół mariny, Długim Pobrzeżem, czy odwiedzającym Nabrzeże Kpt. Ziółkowskiego u wejścia do gdańskiego portu. Znakomicie wpisała się w tegoroczną ofertę propozycja Polskiej Żeglugi Bałtyckiej SA - "Polferries", by paradę żaglowców obejrzeć można z pokładu promu "Scandinavia". Jak ocenił szef Bazy PŻB w Gdańsku Witold Kozal "...zainteresowanie przerosło oczekiwania i musieliśmy limitować sprzedaż biletów...". 1100 pasażerów, mając do dyspozycji wszystkie wygody i pokłady promu, wybaczyło zapewne nawet... fakt odwołania (ze względów pogodowych) parady żaglowców na zatoce. Widok niektórych jedynie jachtów i piękne panoramy z górnego tarasu "Scandinavii" i tak uczyniły zadość oczekiwaniom.

Rzecznik Prasowy ZMPG SA

 Opublikuj ten artykuł


Wydarzenia pokrewne:
Scandinavia w Porcie Gdańskim - 09.09.2003

 
Cofnij