Korzystamy z plików cookies w celu utrzymania sesji, zapamiętania ustawień, statystyk i popularyzacji w serwisach społecznościowych. Cookies można zarządzać w ustawieniach przeglądarki - więcej.
  Port Gdańsk
English  Russian  Chinese

Facebook
LinkedIn
Twitter
Instagram
DrukujRSSSpis stronMobilna wersja serwisu
Koronawirus - informacje

 

Strona główna » Wydarzenia » Premier Morawiecki w Porcie Gdańsk

Port Gdańsk rozpoczyna sezon wycieczkowców
08.04.2019

Konkurs Portu Gdańsk i Uniwersytetu Morskiego
05.04.2019

Wiadukt w Porcie Gdańsk prawie ukończony
05.04.2019

Premier Morawiecki w Porcie Gdańsk
01.04.2019

Pierwszy parking buforowy w Porcie Gdańsk
28.03.2019

Pierwsze bunkrowanie LNG w polskich portach
19.03.2019

W Porcie Gdańsk powstanie Inkubator Morski
28.02.2019

Lista
 
 
Facebook
LinkedIn
Twitter

Premier Morawiecki w Porcie Gdańsk

01.04.2019

Szef rządu odwiedził terminal kontenerowy DCT w Porcie Gdańsk. Premierowi towarzyszył minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.

Podczas spotkania z przedstawicielami DCT Gdańsk, Premier podkreślił, jak dużą rolę dla polskiej gospodarki odgrywa obecnie transport morski towarów. Wyraził również przekonanie, że możliwości przeładunkowe Portu Gdańsk będą w stanie przewyższyć zdolności obsługowe największych portów morskich w Europie. Mówił, że gdański port zbliża się obecnie do możliwości portu w Southampton w Wielkiej Brytanii. Jak przewiduje Premier Morawiecki, dzięki planowanym inwestycjom Port Gdańsk w ciągu 5-6 lat będzie w stanie dorównać zdolnościom przeładunkowym portu w Hamburgu.

- Jesteśmy coraz bardziej efektywni. Przekładamy nasze działanie gospodarcze na korzyści dla polskich pracowników, polskich przedsiębiorców, dla Polskiego Funduszu Rozwoju i przede wszystkim również dla Skarbu Państwa, dla budżetu polskiego - mówił Mateusz Morawiecki.

Premier w swoim wystąpieniu podkreślał, że planowane są ogromne inwestycje. W najbliższych 8-9 latach na rozwój zostanie przeznaczonych około 3 mld euro. Mówił także o tym, że Polska potrafi wykorzystać potencjał handlowy i gospodarczy. Gdańsk, jak i całe Trójmiasto oraz Szczecin, jest oknem na świat i pracuje coraz silniej na rzecz Polski.

W minionym miesiącu akcje DCT Gdańsk zostały zakupione przez Polski Fundusz Rozwoju, PSA International Ptd Ltd (PSA) i IFM Global Infrastructure Fund (IFM). Wartość transakcji to kwota powyżej 5 mld zł.

- Nowi właściciele DCT Gdańsk z pewnością będą kontynuować realizację planów inwestycyjnych terminalu. Port w Gdańsku jest pierwszą lokalizacją na Bałtyku - i w tym regionie Europy w ogóle - którą wybrało PSA. To pokazuje, że jesteśmy stabilnym i bezpiecznym partnerem. Jest to sygnał nie tylko dla największych, ale i dla mniejszych przedsiębiorców, że jesteśmy perspektywiczni i warto u nas inwestować. Liczymy, że za PSE przyjdą inni liderzy logistyczni, do tej pory nieobecni w tej części Europy - tłumaczy Łukasz Greinke, Prezes Zarządu Morskiego Portu Gdańsk.

Port Gdańsk znajduje się na 15. miejscu listy największych portów kontenerowych w Europie. Terminal DCT Gdańsk jest przystosowany do obsługi największych statków kontenerowych na świecie. Innowacyjne wyposażenie terminala zapewnia jego wysoką wydajność przeładunkową.


Kontakt dla mediów:
Agata Kupracz
Rzecznik Prasowy
(+48) 605 640 012
Rzecznik.Prasowy@portgdansk.pl

 

 
Cofnij