Korzystamy z plików cookies w celu utrzymania sesji, zapamiętania ustawień, statystyk i popularyzacji w serwisach społecznościowych. Cookies można zarządzać w ustawieniach przeglądarki - więcej.
  Port Gdańsk
English  Russian  Chinese

Facebook
LinkedIn
Twitter
Instagram
DrukujRSSSpis stronMobilna wersja serwisu
Koronawirus - informacje

 

Strona główna » Wydarzenia » Port Gdańsk odpowiedzialny społecznie

Konkurs "Estetyzacja Portu Gdańsk" rozstrzygnięty
03.03.2016

Port Gdańsk partnerem strategicznym Konferencji Prawa Morskiego
29.02.2016

ZMPG SA nagrodzony "Diamentem polskiej infrastruktury".
25.02.2016

Port Gdańsk odpowiedzialny społecznie
23.02.2016

Port Gdańsk Pomorskim Pracodawcą roku 2015
16.02.2016

Port Gdańsk zawarł porozumienie o współpracy z Wyższą Szkołą Bankową
12.02.2016

Gospodarka morska Inteligentną Specjalizacją Pomorza
29.01.2016

Lista
 
 
Facebook
LinkedIn
Twitter

Port Gdańsk odpowiedzialny społecznie

23.02.2016

W dniu 11 lutego br. Zarząd ZMPG S.A. zatwierdził "Politykę dobrych praktyk biznesowych CSR" obowiązujących w Porcie Gdańsk, która opracowana została na kształt kodeksu będącego kwintesencją zasad jakimi kieruje się w swojej działalności Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A.

Wiele miejsca poświęca się w świecie zagadnieniu zrównoważonego rozwoju, który najprościej rzecz ujmując jest doktryną podkreślającą konieczność takiego realizowania rozwoju gospodarczego, który nie będzie stał w sprzeczności z dbałością o środowisko, jakością życia, społecznymi warunkami pracy, czy jakimkolwiek innym dobrem.

Port Gdańsk od lat stara się w swoich działaniach pokazywać, że dobro portu i środowiska, w którym działa oraz szacunek do społeczności wśród której i względem której realizuje rozwój organizmu portowego są niezwykle ważne.

Zatwierdzona polityka jest w praktyce formalnym dokumentem opisującym zasady, którymi od lat w swojej działalności kieruje się Port Gdańsk i czemu daje wyraz na co dzień. W dokumencie poświęcono uwagę m.in. zagadnieniom dotyczącym ochrony środowiska, działalności portu na rzecz społeczności lokalnej, etyki biznesowej, ale również zagadnieniom związanym z dbałością o kapitał ludzki firmy, o dobre imię portu oraz o nienaganne relacje z interesariuszami, bo tylko to zdaniem portu gwarantuje skuteczny i konsekwentny rozwój ekonomiczno-gospodarczy.

Wszystkie te elementy odgrywają w działalności Portu Gdańsk niebagatelne znaczenie, bowiem zasada zrównoważonego rozwoju nie jest tu postrzegana jako obowiązek, lecz przejaw świadomego i odpowiedzialnego patrzenia w przyszłość.
Zatwierdzony dokument, którego pełna treść dostępna jest na stronie internetowej pod adresem www.portgdansk.pl/zmpg-sa/csr w sposób całościowy ujmuje dotychczasowe działania Spółki w kwestii podmiotu społecznie odpowiedzialnego.

Ostatnie lata działalności portu, kolejne rekordy przeładunkowe, poszerzające się intensywnie portfolio klientów, nowe inwestycje, rozwój znaczenia na arenie krajowej i międzynarodowej są najlepszym przejawem tego, że konsekwentna, zrównoważona, dalekowzroczna i odpowiedzialna postawa w dobie nawet najbardziej wymagającego rynku przynosi pożądane korzyści. Pomaga budować pozytywne relacje zwłaszcza gdy te, oparte są na kluczowych i ponadczasowych zasadach takich jak uczciwość, szacunek i etyka, które m.in. poprzez zatwierdzoną "Politykę dobrych praktyk biznesowych CSR" Port Gdańsk zobowiązuje się pielęgnować i im kultywować w dalszych działaniach rozwojowych portu.

 

 
Cofnij