Korzystamy z plików cookies w celu utrzymania sesji, zapamiętania ustawień, statystyk i popularyzacji w serwisach społecznościowych. Cookies można zarządzać w ustawieniach przeglądarki - więcej.
  Port Gdańsk
English  Russian  Chinese

Facebook
LinkedIn
Twitter
Instagram
DrukujRSSSpis stronMobilna wersja serwisu
Koronawirus - informacje

 

Strona główna » Wydarzenia » Port Gdańsk analizuje możliwości rozwoju współpracy z Indonezją

Rekordowa liczba statków pasażerskich
19.09.2017

Katar i Ukraina - nowe kierunki współpracy wyznaczone na Baltexpo 2017
15.09.2017

Polskie porty ramię w ramię na targach Seatrade Europe
12.09.2017

Port Gdańsk analizuje możliwości rozwoju współpracy z Indonezją
28.08.2017

REZERWA i Port Gdańsk wspierają miejscowości dotknięte nawałnicami
21.08.2017

Port Gdańsk rozpocznie rozbudowę nabrzeży i toru wodnego
17.08.2017

Przedsiębiorstwo Usług Portowych REZERWA
08.08.2017

Lista
 
 
Facebook
LinkedIn
Twitter

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk
analizuje możliwości rozwoju współpracy z Indonezją

28.08.2017

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk odwiedziła 17-osobowa delegacja Komisji ds. Infrastruktury i Transportu Izby Reprezentantów Indonezji. W spotkaniu z członkami Zarządu ZMPG uczestniczył również Peter Frans Gontha, Ambasador Republiki Indonezji w Polsce.

Głównym celem wizyty była dyskusja o potencjalnym rozwoju współpracy Portu Gdańsk z portami Indonezji. Wyspa nie należy obecnie do kierunków regularnie obsługiwanych przez gdański port, który w rejonie Azji Południowo-Wschodniej posiada połączenia żeglugowe m.in. z Singapurem.

Port Gdańsk stale wzmacnia swoją pozycję na arenie międzynarodowej, a do 2020 roku chcemy stać się jednym z najważniejszych ośrodków transportowych w regionie. Dlatego analizujemy możliwości nawiązywania współpracy z partnerami nawet z najdalszych zakątków globu. Spotkanie z przedstawicielami Republiki Indonezji było okazją do skonfrontowania naszych wizji rozwoju i wymiany doświadczeń - mówi Marcin Osowski, wiceprezes Zarządu Morskiego Portu Gdańsk ds. infrastruktury.

Podczas wizyty członkowie Komisji mieli okazję zapoznać się z funkcjonowaniem Portu Gdańsk, jego infrastrukturą oraz planami rozwojowymi. Część spotkania została poświęcona omówieniu planowanych w porcie inwestycji, takich jak m.in. rozbudowa nabrzeży, modernizacja toru wodnego czy kluczowa dla ZMPG budowa Portu Centralnego.

Spotkanie w ZMPG było częścią kilkudniowej wizyty delegacji Komisji ds. Infrastruktury i Transportu Izby Reprezentantów Republiki Indonezji, która gościła w Polsce w dniach 22-25 sierpnia br.

Kontakt dla mediów:
Agata Kupracz
Rzecznik Prasowy
Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A.
(+48) 605 640 012
agata.kupracz@portgdansk.pl

 

 
Cofnij