Korzystamy z plików cookies w celu utrzymania sesji, zapamiętania ustawień, statystyk i popularyzacji w serwisach społecznościowych. Cookies można zarządzać w ustawieniach przeglądarki - więcej.
  Port Gdańsk
English  Russian  Chinese

Facebook
LinkedIn
Twitter
Instagram
DrukujRSSSpis stronMobilna wersja serwisu
Koronawirus - informacje

 

Strona główna » Wydarzenia » Nowy Graniczny Posterunek Kontroli Weterynaryjnej w Porcie Gdańsk

BCC' 2010 - pod znakiem Gdańska
15.03.2010

Obchody chińskiego Nowego Roku
23.02.2010

Kolosy przy terminalu DCT w Porcie Gdańsk
03.02.2010

Nowy Graniczny Posterunek Kontroli Weterynaryjnej w Porcie Gdańsk
22.01.2010

Oceaniczny serwis kontenerowy w Porcie Gdańsk
05.01.2010

Rekordowy kontenerowiec w DCT
22.12.2009

Dywizjon Okrętów Rakietowych z wizytą w gdańskim porcie
17.12.2009

Lista
 
 
Facebook
LinkedIn
Twitter

Nowy Graniczny Posterunek Kontroli Weterynaryjnej w Porcie Gdańsk

22.01.2010

W środę, 20 stycznia 2010 roku, prezesi Zarządu ZMPG SA Ryszard Strzyżewicz i Sławomir Wrześniak oraz wicewojewoda pomorski Michał Owczarczak podpisali z granicznym lekarzem weterynarii w Gdańsku Dariuszem Waleckim umowę użyczenia nowo wybudowanego Granicznego Posterunku Kontroli Weterynaryjnej w Porcie Północnym.

Na uroczystość - wspólnie z Andżeliką Cieślowską, kierującą Korporacją Budowlaną DORACO, wykonawcą obiektu - ZMPG SA zaprosił m.in. prezesa głębokowodnego terminala kontenerowego DCT Gdańsk, w sąsiedztwie którego zlokalizowano GPKW.
- To właśnie nasi klienci - potwierdził Boris Wenzel - pierwsi odczują komfort usprawnienia i przyspieszenia koniecznych na granicy Unii Europejskiej procedur kontroli weterynaryjnej ładunków. Podziękowanie za wysiłek organizacyjny i zgodną z harmonogramem realizację projektu, należy się zarówno Zarządowi ZMPG SA, jak i KB DORACO.

Budowę obiektu rozpoczęto w czerwcu ubiegłego roku i zakończono 6 miesięcy później. Obecnie posterunek poddawany jest kontrolom i procedurom certyfikacyjnym ekspertów Biura Żywności i Weterynarii Komisji Europejskiej. W ich efekcie - nowy GPKW wpisany zostanie do wykazu granicznych posterunków kontroli weterynaryjnej UE. Ocenia się, że pracę rozpocząć może z końcem I kwartału tego roku. Podobna procedura miała miejsce przed 4 laty, kiedy inaugurował swoją działalność GPKW na Nabrzeżu Wiślanym. Eksperci bardzo wysoko ocenili wówczas jakość wykonania posterunku i standard wyposażenia technicznego. Nowy GPKW w Porcie Północnym jest dużo większym obiektem. Powierzchnie przeznaczone do przeprowadzania inspekcji weterynaryjnych dwukrotnie, a place manewrowe i postojowe trzykrotnie przekraczają eksploatowane w posterunku, z którego korzysta głównie Gdański Terminal Kontenerowy. Wysoką sprawność obsługi nowego GPKW zapewnia także utworzenie oddzielnych, podwójnych stanowisk do kontroli produktów żywnościowych i nieżywnościowych.


 Opublikuj ten artykuł


 
Cofnij