Korzystamy z plików cookies w celu utrzymania sesji, zapamiętania ustawień, statystyk i popularyzacji w serwisach społecznościowych. Cookies można zarządzać w ustawieniach przeglądarki - więcej.
  Port Gdańsk
English  Russian  Chinese

Facebook
LinkedIn
Twitter
Instagram
DrukujRSSSpis stronMobilna wersja serwisu
Koronawirus - informacje

 

Strona główna » Wydarzenia » Hyundai Glovis z wizytą w gdańskim porcie

Drugi regularny kontenerowy serwis oceaniczny już w Gdańsku
12.08.2015

Port Gdańsk - nową bramą kolejową dla Europy Środkowo-Wschodniej
07.08.2015

Przebudowa systemu sanitarnego Portu Gdańsk
28.07.2015

Hyundai Glovis z wizytą w gdańskim porcie
24.07.2015

Port Gdańsk dystansuje pozostałe porty - podsumowanie I półrocza 2015
16.07.2015

Wizyta studentów z Chin w Porcie Gdańsk
14.07.2015

Wizyta Europejskiego Koordynatora Korytarza Bazowego Bałtyk-Adriatyk
13.07.2015

Lista
 
 
Facebook
LinkedIn
Twitter

Hyundai Glovis z wizytą w gdańskim porcie

24.07.2015

23 lipca br. Zarząd Morskiego Portu Gdańsk SA miał przyjemność gościć w porcie przedstawicieli firmy Hyundai Glovis oraz Adampol SA.

Hyundai Glovis to globalny operator logistyczny należący do Hyundai Kia Automotive Group i zarazem główny udziałowiec spółki Adampol, specjalizującej się w spedycji samochodów w Europie, choć nie tylko. Firma oferuje także usługi logistyczne, magazynowe oraz serwisowe dla swoich klientów zlokalizowanych w obszarze ogólnie pojętej Euroazji.

Założona 25 lat temu firma to w chwili obecnej potężna grupa kapitałowa, którą tworzy łącznie 11 spółek zlokalizowanych w takich krajach jak: Niemcy, Czechy, Hiszpania, Rosja, Włochy. Belgia, Wielka Brytania oraz Polska. W kraju spółka Adampol posiada kilka oddziałów, z których jeden zlokalizowany jest w Porcie Gdańsk na terenie Wolnego Obszaru Celnego.

Wizyta gości miała na celu zaprezentowanie potencjału logistycznego Portu Gdańsk, z którym firma wiąże swoją dalszą przyszłość w zakresie obsługi nowych samochodów. Ze strony gości na spotkanie przybyli członkowie Zarządu spółki: Pan IL-Hak Ju oraz Pan Min-Ho. Obecni byli również Dyrektor ds. Rozwoju Terytorialnego - Pan Dariusz Stypułkowski oraz przedstawiciele oddziału gdańskiego spółki.

Ze strony Zarządu Morskiego Portu Gdańsk SA gości podjęła Pani Prezes Dorota Raben. Podczas spotkania, które odbyło się w gondoli kapitanatu Portu Północnego goście zapoznali się z prezentacją Portu Gdańsk przeprowadzoną przez dyrektora ds. kontaktów zagranicznych i public relations Juliana Skelnika, który omówił m.in. kwestie dalszych perspektyw rozwojowych Portu Gdańsk, jego aktualnej pozycji na europejskiej mapie logistycznej i obecnych głównych obszarów działalności portu.

Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się zwłaszcza informacje o stale wzrastającej liczbie przeładunków w Porcie Gdańsk oraz o inwestycjach związanych z dalszym rozwojem infrastruktury portowej. Koreańscy delegaci podkreślali podobieństwa, jakie zauważają w funkcjonowaniu swoich rodzimych portów i Portu Gdańsk. Zwrócili także uwagę na ważny atut gdańskiego portu jakim jest jego lokalizacja i rozwinięta infrastruktura dostępowa, dzięki którym możliwe jest uruchomienie konkurencyjnych na rynku rozwiązań logistycznych i dalszy rozwój współpracy między spółkami w zakresie aktywizacji przewozu nowych samochodów handlowych via Port Gdańsk.


 

 
Cofnij