Korzystamy z plików cookies w celu utrzymania sesji, zapamiętania ustawień, statystyk i popularyzacji w serwisach społecznościowych. Cookies można zarządzać w ustawieniach przeglądarki - więcej.
  Port Gdańsk
English  Russian  Chinese

Facebook
LinkedIn
Twitter
Instagram
DrukujRSSSpis stronMobilna wersja serwisu
Koronawirus - informacje

 

Strona główna » Wydarzenia » Samochodowiec "Fidelio" w Porcie Gdańsk

Wizyta delegacji z Odessy
17.12.2007

Coroczne spotkanie z kontrahentami Portu Gdańsk
04.12.2007

GTK znów rekordowy
13.11.2007

Samochodowiec "Fidelio" w Porcie Gdańsk
29.10.2007

Konferencja prasowa - "Port Gdańsk - XXI wiek"
10.10.2007

Coraz więcej samochodów osobowych w Porcie Gdańsk
09.10.2007

DCT Gdańsk zakończył Pierwszą Fazę inwestycji
03.10.2007

Lista
 
 
Facebook
LinkedIn
Twitter

Zawinięcie samochodowca najnowszej generacji mv "Fidelio" do Portu Gdańsk

29.10.2007

28 października br. do Gdańska zawinął w swojej dziewiczej podróży z Japonii do Europy najnowszy statek armatora Wallenius Wilhelmsen Logistics, który od kwietnia br. regularnie obsługuje port gdański. Statek wyładował przy Nabrzeżu Oliwskim 923 samochody osobowe marki Toyota oraz załadował sztuki ciężkie wyposażenia cementowni w systemie ro-ro na armatorskich jednostkach tocznych. Było to czternaste zawinięcie tego armatora od inauguracji serwisu. Przeładunek obsłużyła spółka Port Gdański Eksploatacja.

Mv "Fidelio" to najnowszy nabytek WWL ochrzczony w Yokohamie 20 września 2007 r. Jest to drugi statek z serii pięciu samochodowców najnowszej generacji o pojemności 8 000 jednostek zbudowany na zlecenie Wallenius Wilhelmsen Logistics w koreańskiej stoczni Daewoo Shipyard and Marine Engineering. Pierwszy statek został oddany do eksploatacji w maju br. a pozostałe zasilą flotę armatora w lutym, sierpniu i październiku 2008 r. Statek jest wyposażony w najnowsze technologie ochrony środowiska. Dotyczy to kwestii bezpieczeństwa, urządzeń radiolokacyjnych oraz różnych urządzeń redukujących negatywny wpływ statków na środowisko. Statek posiada np. najnowszy, zatwierdzony przez IMO system "Pure Ballast". Opublikuj ten artykuł


 
Cofnij