Korzystamy z plików cookies w celu utrzymania sesji, zapamiętania ustawień, statystyk i popularyzacji w serwisach społecznościowych. Cookies można zarządzać w ustawieniach przeglądarki - więcej.
  Port Gdańsk
English  Russian  Chinese

Facebook
LinkedIn
Twitter
Instagram
DrukujRSSSpis stronMobilna wersja serwisu

 

Strona główna » Wydarzenia » Miejsce portu w polityce morskiej Polski

Nietypowy ładunek w Porcie Gdańsk
22.10.2010

Rekordowa dynamika przeładunków DCT Gdańsk
07.10.2010

Port Gdańsk bliski rekordu przeładunków
21.09.2010

Miejsce portu w polityce morskiej Polski
20.09.2010

Laur Konkursu "Modernizacja Roku 2009" dla Portu Gdańsk
31.08.2010

Misja gospodarcza Duisburga w Porcie Gdańsk
30.08.2010

Jacht Korony Duńskiej w gdańskim porcie
26.07.2010

Lista
 
 
Facebook
LinkedIn
Twitter

Miejsce portu w polityce morskiej Polski

20.09.2010

13 i 14 września br., w Nowym Ratuszu w Gdańsku, odbyła się dwudniowa Międzynarodowa Konferencja pod hasłem "Modele Zarządzania Portami Morskimi w Polsce i Europie", organizowana wspólnie przez Związek Miast i Gmin Morskich z Marszałkiem Województwa Pomorskiego. Patronat honorowy nad imprezą objęło Ministerstwo Infrastruktury oraz prezydenci Gdańska, Gdyni, Szczecina i Świnoujścia. Partnerami Konferencji byli: Zarząd Morskiego Portu Gdańsk SA, Zarząd Morskiego Portu Gdynia SA, Naftoport oraz InvestGDA.

Z zaproszenia na konferencję skorzystali licznie samorządowcy i parlamentarzyści, ale również zarządzający portami w Europie Zachodniej oraz przedstawiciele MI. W swych prezentacjach i dyskusji skupili się głównie na wadach i zaletach obowiązujących obecnie modeli współpracy władz samorządowych miast z zarządami portów. Celem debaty było wytyczenie takich rozwiązań w obszarze polityki morskiej kraju, których wprowadzenie zwiększy i utrwali konkurencyjność polskich portów.


 Opublikuj ten artykuł


 
Cofnij