Korzystamy z plików cookies w celu utrzymania sesji, zapamiętania ustawień, statystyk i popularyzacji w serwisach społecznościowych. Cookies można zarządzać w ustawieniach przeglądarki - więcej.
  Port GdańskKoronawirus - informacje
English  Russian  Chinese

Facebook
LinkedIn
Twitter
Instagram
DrukujRSSSpis stronMobilna wersja serwisu

 

Strona główna » Wydarzenia » Turystyka morska szansą Gdańska

Gorące lato w DCT Gdańsk
12.07.2010

30 tysięcy ton cukru
12.07.2010

Wizyta przedstawicieli Republiki Białoruś w Porcie Gdańsk
25.06.2010

Turystyka morska szansą Gdańska
09.06.2010

Peace Boat na Westerplatte
07.06.2010

Nowy terminal gdańskiego portu
31.05.2010

"Alexander von Humboldt" otworzył sezon wycieczkowców
12.05.2010

Lista
 
 
Facebook
LinkedIn
Twitter

Turystyka morska szansą Gdańska

09.06.2010

Do późnych godzin popołudniowych, 8 czerwca 2010, po Mariackiej, Piwnej, Długiej, bulwarze nad Motławą i innych urokliwych uliczkach Głównego Miasta w Gdańsku przemieszczały się wielojęzyczne grupy obcokrajowców, skupionych pod tabliczkami: "AMADEA", "ALBATROS" i "DELPHIN VOYAGER". Te trzy wycieczkowce jednocześnie zacumowały przy Nabrzeżu Obrońców Westerplatte - w Terminalu Promowo Pasażerskim gdańskiego portu.

Komfortowe cruisery przywiozły do Gdańska 1775 pasażerów. Na długości niemal 200 metrów i szerokości 25 metrów oraz 8-10 pokładach, każdy z nich oferuje rozrywkę i wszelkie wygody. Pasażerami tych statków zajmują się w czasie rejsów kilkusetosobowe załogi dbające, by chcieli oni wrócić na pokład w kolejnym sezonie. Wiele restauracji, barów, salonów muzycznych i sportowych, gabinetów piękności, kin i sal kameralnego wypoczynku stanowi tak szeroką ofertę relaksacyjną, że pasażerowie w ogóle nie muszą schodzić na ląd. Rejsy są jednak tak organizowane, by umożliwić im odwiedzenie najciekawszych miast na świecie. Ms. "Dolphin Voyager" wyruszył w krótki rejs: Kilonia - Gdańsk - Kilonia. Ms. "Amadea" przybyła do Gdańska w drodze z Hamburga do Visby. Ms. "Albatros" zawitał w Gdańsku, odwiedzając w jednym rejsie Bremerhaven, Kłajpedę, Rygę, Tallin, Petersburg, Helsinki, Mariehamn i Sztokholm.

"Albatros" wróci jeszcze do Gdańska 20 czerwca, a "Amadea" znów przywiezie pasażerów 7 września. Witając każdego "pasażera" z radością, wciąż mamy nadzieję - dzieląc ją z restauratorami, hotelarzami i właścicielami sklepików - że statki te będą cumowały w Gdańsku dłużej, niż kilka godzin. Turystyka morska zyskuje coraz większą popularność. By jednak w pełni wykorzystać bogatą już bazę hotelowo-gastronomiczną Pomorza konieczna jest ściślejsza współpraca biur promocji w miastach z agencjami turystycznymi. Trzeba także dostosować ofertę spędzania urlopów na pokładach cruiserów do możliwości i potrzeb Polaków. Ten swoisty "biegun wzrostu miast", jaki wyznacza masowa turystyka, jest wielką szansą naszego regionu.

Rzecznik prasowy ZMPG SA


 Opublikuj ten artykuł


 
Cofnij