Korzystamy z plików cookies w celu utrzymania sesji, zapamiętania ustawień, statystyk i popularyzacji w serwisach społecznościowych. Cookies można zarządzać w ustawieniach przeglądarki - więcej.
  Port Gdańsk
English  Russian  Chinese

Facebook
LinkedIn
Twitter
Instagram
DrukujRSSSpis stronMobilna wersja serwisu
Koronawirus - informacje

 

Strona główna » Wydarzenia » Terminal kontenerowy coraz większy

Norweska platforma w Porcie Gdańsk
13.11.2006

Kuwejcka ropa w Porcie Gdańsk
24.10.2006

"Bursztynowa Kaczka" dla Zarządu Morskiego Portu Gdańsk SA
17.10.2006

Terminal kontenerowy coraz większy
05.10.2006

Zmiany w Zarządzie ZMPG SA
19.09.2006

Suwnice dla terminalu DCT
24.08.2006

Chłodnia dla produktów rybnych na Wolnym Obszarze Celnym
07.08.2006

Lista
 
 
Facebook
LinkedIn
Twitter

Terminal kontenerowy coraz większy

05.10.2006

Trwają intensywne prace na budowie terminalu kontenerowego w Porcie Gdańsk. 4 października br. przedstawiciele inwestora DCT Gdańsk SA, zorganizowali spotkanie, dla którego okazją był półmetek prac związanych z realizacją tej największej inwestycji w polskiej gospodarce morskiej.

Zgodnie z zapowiedziami inwestora oraz głównego wykonawcy - koncernu Hochtief - prace budowlane postępują w szybkim tempie.
- Zgodnie z przyjętymi założeniami - mówi Richard Times, prezes DCT Gdańsk SA - pierwsze statki kontenerowe obsłużone zostaną przy nowym terminalu w czerwcu 2007 roku, a pozostałe prace powinny zostać zakończone do października 2007 roku.

Obecnie potężny pirs, przy którym cumować będą kontenerowce, jest już w połowie usypany. Jak zapewniają przedstawiciele firmy Hochtief - prace związane z wypełnianiem konstrukcji pirsu piaskiem, czerpanym w trakcie pogłębiania toru wodnego, zakończone zostaną do końca bieżącego roku.

Warto przypomnieć, że pracom związanym z budową terminalu kontenerowego towarzyszą przygotowania dotyczące powstania na jego zapleczu dużego - na powierzchni ok. 130 ha - centrum logistyczno-dystrybucyjnego. Podpisany jest już list intencyjny, w myśl którego centrum to byłoby wspólnym przedsięwzięciem Zarządu Morskiego Portu Gdańsk SA, miasta, spółki DCT Gdańsk SA oraz Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Sp. z o.o. Dzięki takiej strukturze własnościowej z dużym prawdopodobieństwem można założyć zainteresowanie inwestorów ulokowaniem swoich inwestycji na tym właśnie terenie. Jak się przewiduje pierwsze inwestycje na terenie centrum logistyczno-dystrybucyjnego rozpoczną się jeszcze w 2007 roku.

 Opublikuj ten artykuł


 
Cofnij