Korzystamy z plików cookies w celu utrzymania sesji, zapamiętania ustawień, statystyk i popularyzacji w serwisach społecznościowych. Cookies można zarządzać w ustawieniach przeglądarki - więcej.
  Port GdańskKoronawirus - informacje
English  Russian  Chinese

Facebook
LinkedIn
Twitter
Instagram
DrukujRSSSpis stronMobilna wersja serwisu

 

Strona główna » Wydarzenia » Rekordowy kontenerowiec w DCT

Kolosy przy terminalu DCT w Porcie Gdańsk
03.02.2010

Nowy Graniczny Posterunek Kontroli Weterynaryjnej w Porcie Gdańsk
22.01.2010

Oceaniczny serwis kontenerowy w Porcie Gdańsk
05.01.2010

Rekordowy kontenerowiec w DCT
22.12.2009

Dywizjon Okrętów Rakietowych z wizytą w gdańskim porcie
17.12.2009

Wizyta doradcy francuskiej misji ekonomicznej
14.12.2009

Port Ningbo-Daxie z wizytą w Porcie Gdańsk
02.12.2009

Lista
 
 
Facebook
LinkedIn
Twitter

Rekordowy kontenerowiec w DCT

22.12.2009

Choć Port Gdańsk dzielą zaledwie dwa tygodnie od pierwszego bezpośredniego zawinięcia oceanicznego w ramach serwisu kontenerowego Gdańsk-Szanghaj, już w ubiegły piątek w Gdańsku miało miejsce w DCT inne ważne wydarzenie. 18 grudnia br. do Głębokowodnego Terminalu Kontenerowego zawinął największy dotąd statek kontenerowy Santa Carolina, przywożąc na pokładzie ponad 700 kontenerów i wywożąc z Gdańska drugie tyle. Statek armatora Maersk przycumował do terminalu DCT w piątek w późnych godzinach popołudniowych i po zakończeniu operacji przeładunkowych w dniu następnym wyruszył w rejs powrotny do Bremerhaven.

Od początku roku do końca listopada na terminalu DCT przeładowano blisko 150 000 TEU, co w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego oznacza 70 procentowy wzrost. Żaden z terminali kontenerowych, zlokalizowanych w portach polskich, nie może poszczycić się obecnie taką dynamiką wzrostu.

Przyszły rok zapowiada się dla DCT jeszcze bardziej optymistycznie. Bezpośredni kontenerowy serwis oceaniczny z Szanghaju do Gdańska, z pierwszym zawinięciem zaplanowanym na początek stycznia 2010 r., to przełom na skalę Bałtyku. Jak podkreśla prezes DCT Boris Wenzel, to nie marynistyczna ciekawostka, ale wydarzenie o wielkim znaczeniu dla Polski. To wydarzenie, które zmienia status Portu Gdańsk i jego rolę w żegludze kontenerowej na Bałtyku.


 Opublikuj ten artykuł


 
Cofnij