Korzystamy z plików cookies w celu utrzymania sesji, zapamiętania ustawień, statystyk i popularyzacji w serwisach społecznościowych. Cookies można zarządzać w ustawieniach przeglądarki - więcej.
  Port GdańskKoronawirus - informacje
English  Russian  Chinese

Facebook
LinkedIn
Twitter
Instagram
DrukujRSSSpis stronMobilna wersja serwisu

 

Strona główna » Wydarzenia » Project cargo w Porcie Gdańsk

Konferencja "Badania portowego rynku pracy"
26.06.2009

Port Gdańsk w europejskiej sieci transportowej
27.05.2009

"Albatros" inauguruje sezon wycieczkowców w Gdańsku
15.05.2009

Project cargo w Porcie Gdańsk
11.05.2009

GPKW w gdańskim Porcie Północnym
29.04.2009

Nowy serwis kolejowy na GTK
22.04.2009

Dyrektorzy Portu Kopenhaga-Malmoe z wizytą w Gdańsku
21.04.2009

Lista
 
 
Facebook
LinkedIn
Twitter

Project cargo w Porcie Gdańsk

11.05.2009

Project cargo jest usługą obejmującą indywidualne, ale kompleksowe rozwiązania logistyczne i technologiczne, związane z transportem ciężkich, czy wielkogabarytowych urządzeń i nierzadko wymagających na czas przewozu demontażu. Oznacza potrzebę doskonałego porozumienia wytwórców z przewoźnikami choćby z powodu coraz wyższej ceny urządzeń konstruowanych głównie na potrzeby przemysłu rafineryjnego i chemicznego, czy energetyki. Wyzwanie inżynieryjne potęguje zatem jeszcze ryzyko finansowe. 11 maja, na Nabrzeżu Oliwskim w Porcie Gdańsk, przeprowadzono po raz kolejny jedną z takich niezwykłych operacji rozładunku.

M/V "Traveller", specjalizujący się w transporcie elementów project cargo, przywiózł dla PKN Orlen 650 ton elementów reaktora, z których najcięższy ważył 329,2 tony. Pod nadzorem sprawdzonej w obsłudze takich ładunków gdyńskiej firmy "Port Consultants" prace przeładunkowe wykonała załoga Spółki "Port Gdański Eksploatacja". Przy użyciu dwóch statkowych dźwigów, z których każdy mógł unieść po 275 ton, ładunek posadzono na pontonie. Korzystając z dobrej pogody zestaw popłynie Wisłą na plac budowy we Włocławku. Operacja, możliwa dzięki rosnącemu doświadczeniu załogi operatora i dobrej współpracy ze spedytorem, ma tym większe znaczenie, że ładunki project cargo pojawiają się w praktyce żeglugowej coraz częściej. Hasło "Port Gdańsk - dla każdego ładunku" świetnie realizuje się w praktyce.


 Opublikuj ten artykuł


 
Cofnij