Korzystamy z plików cookies w celu utrzymania sesji, zapamiętania ustawień, statystyk i popularyzacji w serwisach społecznościowych. Cookies można zarządzać w ustawieniach przeglądarki - więcej.
  Port Gdańsk
English  Russian  Chinese

Facebook
LinkedIn
Twitter
Instagram
DrukujRSSSpis stronMobilna wersja serwisu
Koronawirus - informacje

 

Strona główna » Wydarzenia » Port Gdańsk nagrodzony Kryształem Przetargów Publicznych

Inwestycyjny ster na sukces, czyli kolejna tura potężnych inwestycji
02.11.2016

Wizyta Prezydenta Senegalu w Porcie Gdańsk
31.10.2016

Nowa era kontenerowa w Porcie Gdańsk oraz wizyta Ministra
25.10.2016

Port Gdańsk nagrodzony Kryształem Przetargów Publicznych
24.10.2016

Port Gdańsk wraca z Chin z kolejnym listem intencyjnym
18.10.2016

Rozstrzygnięcie postępowania konkursowego
14.10.2016

Port Gdańsk Ambasadorem Polskiej Gospodarki
30.09.2016

Lista
 
 
Facebook
LinkedIn
Twitter

Port Gdańsk nagrodzony Kryształem Przetargów Publicznych

24.10.2016

10 października już po raz ósmy rozdane zostały Kryształy Przetargów Publicznych - nagroda przyznawana dla tych firm, które w ocenie kapituły konkursowej stosują dobre i godne naśladowania praktyki w zamówieniach publicznych.

Do wąskiego grona laureatów dołączył Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A., który otrzymał nagrodę w kategorii "Inwestycje wpływające na poprawę funkcjonowania infrastruktury drogowo-komunikacyjnej" za rozbudowę intermodalnego terminalu kontenerowego w rejonie Nabrzeża Szczecińskiego w Porcie Gdańsk w systemie "zaprojektuj i wybuduj".

W tegorocznej edycji konkursu oceniane były wyłącznie realizacje zakończone między 1 sierpnia 2015 r. a 31 lipca 2016 r.

Nagrodzona inwestycja służy poprawie technologii i jakości obsługi na terminalu kontenerowym w rejonie Nabrzeża Szczecińskiego, sfinalizowana została pod koniec ubiegłego roku. Jej wartość opiewała na kwotę 30 mln PLN i realizowana była przy wsparciu środków unijnych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Przedsięwzięcie obejmowało szeroki zakres prac, w tym powiększenie powierzchni składowej, poprawienie układu komunikacyjnego i postojowego terminalu, ale również uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej obszaru objętego inwestycją. Pomimo obszernego spektrum zadań związanych z przedsięwzięciem, inwestycja zrealizowana została niezwykle szybko, bo w zaledwie 7 miesięcy. Roboty budowlane trwały od kwietnia do listopada ubiegłego roku. W rezultacie doprowadzono do polepszenia warunków do obsługi przewozów: drogowo-morskich, kolejowo-drogowo-morskich oraz kolejowo-morskich w zakresie jednostkowego czasu obsługi na terminalu. Zadbano również o uzyskanie, w toku przeprowadzonej inwestycji, stosownych usprawnień manipulacyjno-składowych kontenerów. W konsekwencji, program modernizacji terminalu umożliwił zwiększenie jego dotychczasowych rocznych zdolności przeładunkowych do poziomu 100 tys. TEU.

Kapituła Konkursu oceniała cały przebieg postępowania przetargowego - od chwili jego ogłoszenia przez wybór najkorzystniejszej oferty, aż do realizacji przedsięwzięcia w zgodzie z prawem i poszanowaniem środków publicznych.

O wyborze zwycięzców, spośród 187 nadesłanych zgłoszeń, zdecydowała Kapituła Nagrody, w której skład weszli uznani eksperci - autorytety w dziedzinie zamówień publicznych. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Ochrony Środowiska oraz Instytut Badawczy Dróg i Mostów. Nagrodę w imieniu Zarządu Morskiego Portu Gdańsk S.A. odebrał Pan Michał Żarski - Kierownik Działu Przetargów i Umów Publicznych.

 

 
Cofnij