Korzystamy z plików cookies w celu utrzymania sesji, zapamiętania ustawień, statystyk i popularyzacji w serwisach społecznościowych. Cookies można zarządzać w ustawieniach przeglądarki - więcej.
  Port Gdańsk
English  Russian  Chinese

Facebook
LinkedIn
Twitter
Instagram
DrukujRSSSpis stronMobilna wersja serwisu

 

Strona główna » Wydarzenia » Port Gdańsk gościł kolejną delegację chińską

Port Gdańsk na Międzynarodowym Forum Maritime Silk Road w Chinach
25.07.2016

Czy Gdańsk czeka awans w rankingu największych portów bałtyckich?
18.07.2016

Ponad pół miliarda PLN środków unijnych popłynie do Portu Gdańsk
12.07.2016

Port Gdańsk gościł kolejną delegację chińską
01.07.2016

Port Gdańsk gościł przedstawicieli China Harbour Engineering Company
29.06.2016

Porozumienie o współpracy z chińskim Portem Qingdao
27.06.2016

Port Gdańsk już dziś gotowy do obsługi żeglugi śródlądowej
20.06.2016

Lista
 
 
Facebook
LinkedIn
Twitter

Port Gdańsk gościł kolejną delegację chińską

01.07.2016

W dniu 30 czerwca br. do Portu Gdańsk przybyła trzyosobowa delegacja przedsiębiorców z Chińskiej Republiki Ludowej, której towarzyszyli przedstawiciele Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

To już kolejna w tym tygodniu wizyta gości z Państwa Środka, którzy wyrażają swoje zainteresowanie w zakresie nawiązania współpracy z największym polskim portem, jakim jest Gdańsk. Pobyt delegacji chińskiej, w składzie której znaleźli się reprezentanci China & Poland Friendship Association, China & Poland Investment Development Company i Novara Energy, był jednym z zaplanowanych spotkań, przewidzianych w ramach czterodniowego pobytu w Trójmieście.

Spotkanie w Zarządzie Morskiego Portu Gdańsk SA poprowadził Pan Łukasz Greinke - Prezes Zarządu, który po oficjalnym przywitaniu zaprosił gości do wysłuchania prelekcji nt. portu. Krótka wizyta w Porcie Gdańsk była okazją do zaprezentowania informacji o naszej działalności, projektach inwestycyjnych i potencjalnych scenariuszach rozwoju w kolejnych latach. Z dużym zainteresowaniem spotkała się przedstawiona koncepcja budowy nowej głębokowodnej części portu, tzw. Portu Centralnego. Potwierdza to, że dzięki dogodnemu położeniu, istniejącym połączeniom oceanicznym i szybkiemu wzrostowi znaczenia na logistycznej mapie świata, Gdańsk jest coraz częstszym obiektem zainteresowania wśród chińskich przedsiębiorców.

Reasumując, zintensyfikowane w ostatnim czasie kontakty Portu Gdańsk ze stroną chińską są efektem odbywających się w Warszawie w zeszłym tygodniu oficjalnych rządowych wizyt, a spotkania w porcie i podjęte tematy rozmów stanowią potwierdzenie dla realnej szansy rozszerzenia współpracy biznesowej na linii Polska-Chiny.

 

 
Cofnij