Korzystamy z plików cookies w celu utrzymania sesji, zapamiętania ustawień, statystyk i popularyzacji w serwisach społecznościowych. Cookies można zarządzać w ustawieniach przeglądarki - więcej.
  Port GdańskKoronawirus - informacje
English  Russian  Chinese

Facebook
LinkedIn
Twitter
Instagram
DrukujRSSSpis stronMobilna wersja serwisu

 

Strona główna » Wydarzenia » Port Baku w Porcie Gdańsk

Pierwszy parking buforowy w Porcie Gdańsk
28.03.2019

Pierwsze bunkrowanie LNG w polskich portach
19.03.2019

W Porcie Gdańsk powstanie Inkubator Morski
28.02.2019

Port Baku w Porcie Gdańsk
19.02.2019

Zmiany na stanowisku Głównego Dyspozytora Portu
01.02.2019

Informacja ws. Nabrzeża Węglowego
24.01.2019

Port Gdańsk z historycznym rekordem rocznym
22.01.2019

Lista
 
 
Facebook
LinkedIn
Twitter

Port Baku w Porcie Gdańsk

19.02.2019

W Kapitanacie Portu Północnego Zarząd Morskiego Portu Gdańsk gościł reprezentantów Portu Baku. Delegacja z Azerbejdżanu rozmawiała z przedstawicielami gdańskiego portu na temat planowanej współpracy.

Podczas lutowego spotkania do Portu Gdańsk przyjechał dr Taleh Ziyadov, Dyrektor Generalny Portu Baku, Vahid Aliyev, Z-ca Dyrektora Generalnego Portu Baku, oraz Zaur Hasanov, Dyrektor ds. PR w Porcie Baku. W gondoli Kapitanatu z Azerami spotkał się Łukasz Greinke, Prezes ZMPG, oraz Łukasz Stajuda z PZU LAB.

Wizyta rozpoczęła się od rozmów na temat kształtu planowanego porozumienia między Portem Baku a Portem Gdańsk. Po spotkaniu w Kapitanacie Portu Północnego delegacja zwiedziła tereny gdańskiego portu (m.in. DCT Gdańsk, Wolny Obszar Celny, Pomorskie Centrum Logistyczne).

- Współpraca z Portem Baku jest dla nas znacząca. Dzięki niej poszerzylibyśmy zasięg możliwości transportowych Portu Gdańsk o basen Morza Kaspijskiego. To kolejny krok w rozwoju i kolejna szansa dla polskiej gospodarki - tłumaczy Łukasz Greinke, Prezes ZMPG.

Spotkanie w Porcie Gdańsk było częścią trzydniowej wizyty reprezentantów Portu Baku w Polsce. Współorganizatorem delegacji było Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.
Tego samego dnia zaplanowano również zwiedzanie gdańskiej starówki. Plan na następny dzień obejmował wizytę delegatów Portu Baku w Sławkowie i rozmowy dotyczące współpracy z przedstawicielami tamtejszego terminalu.

Baku jest największym i najstarszym portem morskim na Morzu Kaspijskim. Rząd Azerbejdżanu stale dąży do jego rozwoju. Podejmowane inwestycje i modernizacje mają na celu uczynienie Portu Baku główną bramę morską Azerbejdżanu, jak również ważnym węzłem tranzytowym i logistycznym, przebiegającym starożytnym Jedwabnym Szlakiem. Zakończenie inwestycji w azerbejdżańskim porcie ma umożliwić przeładunki na poziomie 25 mln ton rocznie.


Kontakt dla mediów:
Rzecznik Prasowy
Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A.
Rzecznik.Prasowy@portgdansk.pl

 

 
Cofnij