Korzystamy z plików cookies w celu utrzymania sesji, zapamiętania ustawień, statystyk i popularyzacji w serwisach społecznościowych. Cookies można zarządzać w ustawieniach przeglądarki - więcej.
  Port GdańskKoronawirus - informacje
English  Russian  Chinese

Facebook
LinkedIn
Twitter
Instagram
DrukujRSSSpis stronMobilna wersja serwisu

 

Strona główna » Wydarzenia » Pomorskie Centrum Logistyczne dostało zielone światło

Największy wycieczkowiec w historii Portu Gdańsk
11.08.2009

Niezwykły statek i nietypowy przeładunek
24.07.2009

Zdobywanie Twierdzy Wisłoujście
06.07.2009

Pomorskie Centrum Logistyczne dostało zielone światło
06.07.2009

Konferencja "Badania portowego rynku pracy"
26.06.2009

Port Gdańsk w europejskiej sieci transportowej
27.05.2009

"Albatros" inauguruje sezon wycieczkowców w Gdańsku
15.05.2009

Lista
 
 
Facebook
LinkedIn
Twitter

Pomorskie Centrum Logistyczne dostało zielone światło

06.07.2009

9 lipca br. w Gdańsku odbędą się warsztaty na temat rozwoju Pomorskiego Centrum Logistycznego. Skierowane są one do potencjalnych inwestorów z branży magazynowej, logistycznej i produkcyjnej zainteresowanych dzierżawą minimum 10 ha.

Pomorskie Centrum Logistyczne to projekt zagospodarowania 186 ha gruntów w sąsiedztwie gdańskiego portu i największego głębokowodnego terminalu kontenerowego na Bałtyku - DCT Gdańsk, który diametralnie wzmocni pozycję Gdańska i regionu jako ważnego ośrodka logistycznego i dystrybucyjnego w regionie Bałtyku.

Na działkach położonych 5 km od centrum Gdańska możliwe jest uruchomienie ok. 700 000 m2 powierzchni magazynowej, około 40 000 m2 powierzchni biurowej oraz parku przemysłowego. Istnieje również możliwość objęcia części terenu statusem specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz Wolnego Obszaru Celnego. Rozwój centrum logistycznego wspierają planowane projekty rozbudowy okolicznej infrastruktury komunikacyjnej, w szczególności Trasa Sucharskiego i tunel pod Martwą Wisłą, Obwodnica Południowa Trójmiasta oraz inwestycje kolejowe.

Warsztaty prezentujące potencjał Pomorskiego Centrum Logistycznego odbędą się w Gdańsku w siedzibie Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego. Do udziału zaproszono czołowe firmy polskie i zagraniczne, które kształtują przestrzeń logistyczno-dystrybucyjną w Polsce i w Europie Środkowej-Wschodniej.

W połowie lipca br. planowane jest ogłoszenie przetargu na wyłonienie inwestora (lub inwestorów), który, w oparciu o długoletnie umowy dzierżawy, sfinansuje i będzie realizował projekt zagospodarowania terenu Pomorskiego Centrum Logistycznego. W celu uzyskania więcej informacji prosimy o kontakt pod numerem tel.: (+48) 58 722 03 00 lub email: office@investgda.pl.

Źródło

 

 
Cofnij