Korzystamy z plików cookies w celu utrzymania sesji, zapamiętania ustawień, statystyk i popularyzacji w serwisach społecznościowych. Cookies można zarządzać w ustawieniach przeglądarki - więcej.
  Port GdańskKoronawirus - informacje
English  Russian  Chinese

Facebook
LinkedIn
Twitter
Instagram
DrukujRSSSpis stronMobilna wersja serwisu

 

Strona główna » Wydarzenia » Minister Rybołówstwa Islandii z wizytą w Polsce

Porty Gdańsk i Gdynia wspólnie promują Polskę
09.03.2018

Kolejny krok ku użeglownieniu Wisły
07.03.2018

Port Centralny w Gdańsku coraz bliżej
06.03.2018

Minister Rybołówstwa Islandii z wizytą w Polsce
02.03.2018

TOP Menedżer Pomorza w Porcie Gdańsk
01.03.2018

Zmiany w zarządzie spółki Port Gdański Eksploatacja
21.02.2018

Port Gdańsk w budowie. Ruszają milionowe inwestycje
16.02.2018

Lista
 
 
Facebook
LinkedIn
Twitter

Minister Rybołówstwa Islandii z wizytą w Polsce

02.03.2018

W lipcu 2016 roku Islandię odwiedził Minister Marek Gróbarczyk. Pobyt Kristjána Þór Júlíussona - Ministra Rybołówstwa i Rolnictwa Republiki Islandii w Polsce stanowił oficjalną rewizytę delegacji islandzkiej.Głównym tematem wizyty jest współpraca w obszarze rybołówstwa, sektora stoczniowego oraz badań naukowych w kontekście podpisanego w 2016 r. bilateralnego memorandum.

Pierwszego dnia wizyty (27.02) goście z Islandii odwiedzili Trójmiasto, gdzie odbyli szereg spotkań w stoczniach Alkor i Crist. Są to stocznie, które budują i remontują specjalistyczne jednostki dla islandzkich armatorów. Minister Juliusson spotkał się również z przedstawicielami Zarządu Morskiego Portu Gdańsk. Zapoznał się z jego potencjałem w kontekście wykorzystania go do wymiany handlowej pomiędzy Polską a Islandią. W Gdańsku delegacja zwiedzała również chłodnię oraz terminal głębokowodny.

Drugiego dnia w siedzibie Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej odbyło się spotkanie z Ministrem Markiem Gróbarczykiem. Rozmowa skoncentrowała się na podsumowaniu postępów we współpracy polsko-islandzkiej na przestrzeni prawie 2 lat obowiązywania memorandum. Zadecydowano o powołaniu grupy roboczej, która będzie intensyfikować wspólne działania obydwóch resortów.

Delegacja podczas wizyty odwiedziła również Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie oddała cześć powstańcom warszawskim. Zwiedzanie Muzeum Łazienki Królewskie stanowiło zakończenie wizyty.

"Podczas wizyty zauważyłem, że Polacy i Islandczycy są do siebie bardziej podobni niż Islandczycy z Północy i Islandczycy z Południa" - zażartował minister Juliusson.


Biuro Prasowe MGMiŻŚ

 

 
Cofnij