Korzystamy z plików cookies w celu utrzymania sesji, zapamiętania ustawień, statystyk i popularyzacji w serwisach społecznościowych. Cookies można zarządzać w ustawieniach przeglądarki - więcej.
  Port GdańskKoronawirus - informacje
English  Russian  Chinese

Facebook
LinkedIn
Twitter
Instagram
DrukujRSSSpis stronMobilna wersja serwisu

 

Strona główna » Wydarzenia » GPKW w gdańskim Porcie Północnym

Port Gdańsk w europejskiej sieci transportowej
27.05.2009

"Albatros" inauguruje sezon wycieczkowców w Gdańsku
15.05.2009

Project cargo w Porcie Gdańsk
11.05.2009

GPKW w gdańskim Porcie Północnym
29.04.2009

Nowy serwis kolejowy na GTK
22.04.2009

Dyrektorzy Portu Kopenhaga-Malmoe z wizytą w Gdańsku
21.04.2009

Fińscy studenci w Porcie Gdańsk
17.04.2009

Lista
 
 
Facebook
LinkedIn
Twitter

Graniczny Posterunek Kontroli Weterynaryjnej
w gdańskim Porcie Północnym

29.04.2009

29 kwietnia br. przedstawiciele Zarządu ZMPG SA - Ryszard Strzyżewicz i Andrzej Kapuściński oraz wojewoda pomorski - Roman Zaborowski podpisali umowę, która jest zwieńczeniem kilkuletnich zabiegów ZMPG SA o pozyskanie środków na budowę Granicznego Posterunku Kontroli Weterynaryjnej (GPKW) w Porcie Północnym.

Wojewoda pomorski jest dysponentem środków z rezerwy celowej budżetu państwa przeznaczonych do finansowania inwestycji na przejściach granicznych. Niedawna zmiana przepisów prawa umożliwiła wojewodzie przekazanie ZMPG SA obowiązków wynikających z utworzenia nowego posterunku. Na inwestycję tę skierowane zostaną fundusze w wysokości 11 milionów zł.

Obecnie funkcjonuje GPKW zlokalizowany na Nabrzeżu Wiślanym - nowy posterunek w Porcie Północnym będzie pierwszym w prawobrzeżnej części Portu Gdańsk. Jego powstanie wpłynie na zwiększenie konkurencyjności oferty portu. Zakończenie budowy planowane jest na grudzień br.

 Opublikuj ten artykuł


 
Cofnij