Korzystamy z plików cookies w celu utrzymania sesji, zapamiętania ustawień, statystyk i popularyzacji w serwisach społecznościowych. Cookies można zarządzać w ustawieniach przeglądarki - więcej.
  Port Gdańsk
English  Russian  Chinese

Facebook
LinkedIn
Twitter
Instagram
DrukujRSSSpis stronMobilna wersja serwisu

 

Strona główna » Wydarzenia » Goście z Ukrainy

Bezpieczeństwo portu i statków - bezwzględny priorytet ZMPG SA
24.02.2012

Podsumowanie roku 2011. Czwarty wynik w historii Portu Gdańsk
27.01.2012

Biura z widokiem... na przyszłość
08.12.2011

Goście z Ukrainy
02.12.2011

GTK - doświadczenie i przyszłość
21.11.2011

Maersk w Porcie Gdańsk
21.11.2011

Belgijska misja gospodarcza
21.11.2011

Lista
 
 
Facebook
LinkedIn
Twitter

Goście z Ukrainy

02.12.2011

Na zaproszenie Prezydenta Pawła Adamowicza Gdańsk odwiedzili samorządowcy z Odessy, Chersonia i Mikołajowa. 30 listopada ukraińską delegację gościł gdański port. Pogoda sprzyjała spacerowi pod Pomnik Obrońców Wybrzeża na Westerplatte. Studyjna wizyta miała w programie także multimedialną prezentację portowego potencjału przeładunkowego w gondoli Kapitanatu Portu Północnego.

7 czerwca 1996 roku podpisana została w Odessie umowa o szerokiej współpracy z Gdańskiem. Dotyczyła wymiany doświadczeń w zakresie zarządzania miastem i funkcjonowania samorządów, zagospodarowania przestrzennego, rozwiązań komunikacji miejskiej, kontaktów w dziedzinie kultury, przemysłu i handlu, a także gospodarki portowej i morskiej. Odessa dysponuje największym morskim portem Ukrainy, którego specyfika i struktura obrotów bliska jest charakterystyce portu w Gdańsku. Zainteresowanie ukraińskich gości etapami i warunkami rozwoju gdańskiego portu, a także dynamiką rozszerzania serwisów kontenerowych było ponadto podyktowane staraniami Ukrainy o przyjęcie do Unii Europejskiej. Można zatem sądzić, że związki obu miast, jak i gospodarek Pomorza i Obwodu Odeskiego będą coraz ściślejsze.

Rzecznik Prasowy ZMPG SA

 Opublikuj ten artykuł


 
Cofnij