Korzystamy z plików cookies w celu utrzymania sesji, zapamiętania ustawień, statystyk i popularyzacji w serwisach społecznościowych. Cookies można zarządzać w ustawieniach przeglądarki - więcej.
  Port Gdańsk
English  Russian  Chinese

Facebook
LinkedIn
Twitter
Instagram
DrukujRSSSpis stronMobilna wersja serwisu
Koronawirus - informacje

 

Strona główna » Wydarzenia » DCT Gdańsk SA "Najlepszym Inwestorem Bezpośrednim"

Herring Szczecin 2007
22.05.2007

Oferta sprzedaży nieruchomości
14.05.2007

Sezon wycieczkowy rozpoczęty
09.05.2007

DCT Gdańsk SA "Najlepszym Inwestorem Bezpośrednim"
26.04.2007

Delegaci Związku Miast i Gmin Morskich w gdańskim porcie
24.04.2007

Zaproszenie do negocjacji
24.04.2007

Kolejna dostawa suwnic dla DCT
20.04.2007

Lista
 
 
Facebook
LinkedIn
Twitter

DCT Gdańsk SA został "Najlepszym Inwestorem Bezpośrednim" w Polsce

26.04.2007

DCT Gdańsk SA, firma budująca polski głębokowodny terminal kontenerowy, została mianowana "Najlepszym Inwestorem Bezpośrednim" w Polsce. Nagroda została przyznana przez Polsko Brytyjską Izbę Handlową (BPCC) w ramach konkursu "Firma Roku BPCC", edycja 2007. Nagrodę w imieniu firmy odebrał Colin Chanter, CEO DCT Gdańsk, z rąk Martina Oxleya, CEO BPCC w warszawskim hotelu Nowotel, w poniedziałek 23 kwietnia.

Nagroda, przyznawana na podstawie wartości bezpośredniej inwestycji w okresie od 1 marca 2006 do 28 lutego 2007, uwzględnia również takie wskaźniki jak inwestycje w rozwój i badania, odpowiedzialność społeczną firmy, dbałość o rozwój i szkolenia pracowników oraz inicjatywę w ochronie środowiska. Inwestycja DCT Gdańsk, o wartości 180 milionów euro, jest obecnie największą inwestycją w polską infrastrukturę morską w ostatnich latach.

DCT Gdańsk SA będąc w ostatniej fazie budowy terminalu, istotnie przyczyni się do zwiększenia odbywającej się drogą morską wymiany handlowej między stanowiącą 300 milionowy rynek Europą Centralną i Wschodnią. Po zakończeniu Fazy 1. powstanie 36-hektarowy pirs terminalu o długości nabrzeża 650 m, wyposażony w 3 suwnice ship-to-shore typu post-Panamax oraz 5 suwnic RTG.

Budowa Fazy 1., która zakończy się w październiku tego roku, rozpoczęła się w październiku 2005 r. Terminal rozpocznie działalność operacyjną wcześniej, 1 czerwca, kiedy zawinie tu pierwszy kontenerowiec.

Komentując otrzymanie nagrody, pan Chanter powiedział: "Dużo dla nas znaczy otrzymanie wyróżnienia za nasze zaangażowanie dla Gdańska - i całej Polski - na miesiąc przed przyjęciem przez nas pierwszego statku. Jesteśmy dumni, że będziemy, z pomocą Zarządu Portu w Gdańsku, odgrywać tak znaczącą rolę w przyczynianiu się do wzrostu wymiany handlowej Polski z resztą świata."

Obecnie DCT Gdańsk zatrudnia ponad 70 osób, w większości mieszkańców Trójmiasta.

 

 
Cofnij