O Porcie » Terminale i nabrzeża »

Terminal Promowy Westerplatte

 

Pasażersko-towarowy terminal promowy zlokalizowany jest na Nabrzeżu Obrońców Westerplatte, blisko wejścia do portu i zarazem w niewielkiej odległości od centrum Gdańska. Dzięki mostowi wantowemu terminal jest dobrze skomunikowany z krajową i międzynarodową siecią dróg, a w szczególności z trasą Gdańsk-Warszawa (odległość do Warszawy wynosi 345 km) i Autostradą A1 przez Obwodnicę Południową Gdańska.

Infrastruktura Terminalu dedykowana jest obsłudze:

Terminal Promowy Westerplatte obsługuje regularne połączenie pasażersko-samochodowe do Nynäshamn w Szwecji (60 km od Sztokholmu). Na trasie o długości 283 mil kursuje prom M/F Wawel. Jednostka może przewieźć jednorazowo 1 000 pasażerów i 75 samochodów ciężarowych po 17 m. Prom ma 164 m długości i 27,6 m szerokości, długość linii ładunkowej wynosi 1 490 m. Na jego pokładzie znajduje się wiele atrakcyjnych miejsc dla podróżnych: restauracje, kawiarnia, sala konferencyjno-kinowa, dyskoteka, grill bar oraz sklepy - kosmetyczny, spożywczy i odzieżowy.

Prom należy do Polskiej Żeglugi Bałtyckiej - jedynej firmy z całkowicie polskim kapitałem świadczącej usługi promowe w zakresie połączeń do Skandynawii. Zdobyte doświadczenie w dziedzinie turystyki sprawiło, że Polska Żegluga Bałtycka - Polferries jest liderem w podróżach do Skandynawii.

Terminal Promowy Westerplatte jest terminalem otwartym - Zarząd Morskiego Portu Gdańsk SA zaprasza kontrahentów zainteresowanych uruchomieniem regularnych połączeń żeglugowych. Terminal Promowy Westerplatte gwarantuje możliwość równoległej obsługi statków przy trzech stanowiskach - każde wyposażone w rampę ro-ro.

Potencjał terminalu:

Kolejne inwestycje, które będą skutkowały jeszcze lepszym skomunikowaniem Terminalu z rozbudowywaną i modernizowaną siecią transportową to:

 

Wszelkich dodatkowych informacji dotyczących połączenia Gdańsk-Nynäshamn udziela:

Polska Żegluga Bałtycka SA Polferries - Baza Promowa
[ Bramy dostępowe ]
ul. Sucharskiego 70, 80-602 Gdańsk
Tel.: (+48) 58 343 18 87, (+48) 58 343 02 12
Fax: (+48) 58 737 65 74
www.polferries.pl
vCard


Klasyczna wersja serwisu
Powrót na górę